У США почався суд над сином Байдена у справі про незаконне зберігання зброї

Новини — Понеділок, 3 червня 2024, 19:27 —

В американському штаті Делавер 3 червня розпочався відбір присяжних у федеральному судовому процесі над Гантером Байденом, якому оголосили три кримінальні звинувачення у зв'язку з незаконним придбанням і зберіганням зброї під нібито дією наркотиків у 2018 році.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на CBS News.

Син президента США прибув до суду вранці в понеділок, пізніше до нього долучилась перша леді Джилл Байден. Сам президент на суді не був, але в окремій заяві висловив підтримку синові, відмовившись оцінювати судовий процес.

Гантеру Байдену оголосили звинувачення у вересні 2023 року. За всіма трьома пунктами йому загрожує максимум до 25 років позбавлення волі та штраф у розмірі 750 тисяч доларів.

Реклама:

Йдеться про епізод жовтня 2018 року, коли син президента США "свідомо зробив неправдиву та фіктивну письмову заяву", купуючи револьвер Colt Cobra 38SPL: продавцеві зброї у штаті Делавер він сказав, що наркотиків не вживає.

Сина Байдена звинувачують у незаконному зберіганні зброї, йому загрожує до 25 років ув’язнення

Звинувачення оголосили після того, як у суді розпалась угода між Байденом-молодшим і прокурорами, згідно з якою син президента США уникнув би судового процесу та кримінальної відповідальності.

Адвокати Гантера Байдена засудили звинувачення і заявили, що вони є "неконституційними" і "безпрецедентними".

В окремій справі сину президента США інкримінують три кримінальні злочини і шість проступків, пов'язаних із несплатою податків, ухиленням від оподаткування та наданням неправдивих або шахрайських податкових декларацій.

У разі визнання вини Гантеру Байдену загрожує до 17 років ув'язнення.

Читайте також: Другий "український" імпічмент: що стоїть за звинуваченнями на адресу Джо Байдена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: