Більшість європейців вважають, що війна України і РФ буде завершуватись переговорами

Опитування
Новини — Середа, 3 липня 2024, 12:11 —

Переважна більшість європейців вважають, що російсько-українська війна врешті завершиться мирними перемовинами, а в окремих країнах більш ніж половина вважають, що партнери мали б підштовхувати Україну до переговорів. 

Як пише "Європейська правда", про це свідчать результати опитування на замовлення Європейської ради з міжнародних відносин, аналітичного центру. 

Практично у всіх 14 країнах, де проводилося опитування, європейці скептичні щодо шансів України здобути перемогу – окрім України (15-ї країни в опитуванні), віра у завершення війни перемогою України переважає лише в Естонії. 

 

В інших країнах більша частка респондентів вважають, що війна закінчиться мирними домовленостями. 

Реклама:

Такі думки переважають і у разі сценарію, що західні партнери почнуть надавати Україні більшу військову допомогу – тоді віра у перемогу України зростає в середньому на 12 процентних пунктів, проте в одинадцяти країнах із 15 мирне врегулювання все одно вважають найбільш імовірним сценарієм. 

При цьому можна бачити помітні відмінності залежно від країни, а також всередині кожної країни, де проводилося дослідження – залежно від політичних поглядів респондентів. 

До умовного табору "якогось миру якнайшвидше" відносяться Болгарія, Греція та Італія, умовного табору "справедливого для України миру" – Естонія, Швеція, Польща, Британія, Португалія, а ще в шести країнах думки розділилися приблизно навпіл. Великих відмінностей за результатами опитування у січні та у травні 2024 року немає. 

Цей розкол найкраще видно за запитанням про те, якою має бути політика Європи щодо російсько-української війни, де пропонують обрати між підтримкою України задля того, щоб вона могла деокупувати свої території, і підштовхуванням України до якоїсь угоди з Росією.

 

Тим часом у США зросла частка тих, хто підтримує більшу військову допомогу Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: