Анатолій Марциновський

"Європейська правда"
Всі публікації автора
Фанфари Порошенка: чим небезпечний міф про швидкий вступ України до НАТО та ЄС
Приєднання до обох організацій повинно залишатися нашою стратегічною метою – але в жодному разі не предметом спекуляцій. Охочих культивувати популізм в Україні вистачає і без чинного президента, особливо з настанням передвиборчого періоду...
Євроінтеграція науки: вітрина гарна, та що за нею криється?
Угода про приєднання до програми "Горизонт 2020" надала Україні право та змогу не лише отримувати гранти на реалізацію проектів, але й брати участь у програмних комітетах та групах Європейського дослідницького простору. Бути майже рівноправними з європейським партнерами у процесі обговорень тих чи інших питань та ухваленні рішень.
Україна та її екс-адвокат: про що нагадують події в Польщі
В Євросоюзі немає іншої великої та впливової держави, яка мала би такі геополітичні причини для лобіювання України, які має Польща. Однак тепер це апріорі неможливо - до серйозних проблем Варшави в самому ЄС додалося й руйнування її стосунків із Києвом.
Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС
Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?
Рік гальмування реформ. Що змінив 2017-й на шляху України до ЄС
Із цьогорічних завдань асоціації здійснено лише 11%. Це – фактично провал у виконанні доленосного для майбутнього країни документа. До слова, так само незадовільно виконано Річну національну програму співпрацi з НАТО. Проблему публічно визнають у нашій місії в Альянсі...
Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто
Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.
Нова Європа: чи потрібні Україні зміни до стратегії зближення з ЄС
Ще ніколи Україна не мала таких конфліктів з окремими країнами Євросоюзу, причому ними ж ініційованих. Бар’єри або проблеми з’являються там, де зовсім недавно їх і бути не могло. Це якщо й не створює відчуття зради, то спантеличує та здатне породити євроскептичні настрої.
Маневри з європейським вибором: як пропишуть мрії України в документах Східного партнерства
Євросоюз відмовився визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії. Замість цього ЄС... погодився визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії. Ні, це не помилка і не шизофренія. Йдеться про дипломатію. І трошки – про лінгвістику...
Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою
ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.
Безроумінг до безвізу: міфи та правда про нову обіцянку Порошенка
За процедурами ЄС, Європарламент не може от так взяти й скасувати роумінг чи будь-що інше – це результат тривалої законодавчої роботи, здійсненої спільно з Радою ЄС та Єврокомісією. Історія, що не раз виставляла "обіцяльників" посміховиськом, нічому не навчила.
Кесслер: Є ризик, що аудит НАБУ хочуть провести лише для того, щоби звільнити Ситника
Гендиректор OLAF Джованні Кесслер: "Зараз дехто бачить пріоритетом проведення аудиту НАБУ – для мене це таким не виглядає. Належний аудит варто здійснювати лише за кілька років, а не зараз, коли агентство ще перебуває в процесі становлення".
Права для ЄС: чи зобов'язує асоціація міняти посвідчення водія
Чиновники повинні максимально точно роз’яснювати подібні чутливі питання. Так, щоби гарантовано уникнути невірного трактування, підозр щодо певних корисливих мотивів держави і не дискредитувати ідею належного виконання Угоди про асоціацію зокрема.
Саміт без прагнень: про що свідчать суперечки України та ЄС
Напередодні нинішнього саміту згадка про європейські прагнення України несподівано стала каменем спотикання - деякі країни Євросоюзу не бажали згадувати їх у підсумковому документі. Київ, зі свого боку, наполягав на включенні цього формулювання.
Безпека праці, боротьба з наркотиками та інше: що нового несе Україні ратифікована асоціація
Більша частина Угоди про асоціацію з ЄС працює вже майже півтора року. Але це не означає, що "офіційний запуск" Угоди нічого не змінює... Є нові норми нашої угоди з ЄС, реалізація яких призведе до очевидних результатів. Звісно, якщо Україна їх виконає...
Cкунс-проблема для влади: війна з антикорупціонерами стала світовою
Проблема тиску на громадських активістів здобула гарантоване місце у порядку денному відносин Києва з ЄC. Про неї українській владі нагадуватимуть за будь-якої нагоди. Києву варто припинити робити вигляд, що нічого не відбувається.