Експертна думка

Превентивний інструмент для Брюсселя: навіщо ЄС фонд європейських цінностей
ЄС потребує превентивного підходу для захисту європейських цінностей. Механізм коригування вже існує – це стаття 7 Договору про Євросоюз. Крім цього, ЄС варто інвестувати у профілактичні заходи впливу.
Вироки українським морякам у Греції: що робить МЗС та що потрібно зрозуміти
Українські дипломати завжди допомагали й допомагатимуть кожному співвітчизнику, який потрапив у біду за кордоном, навіть якщо він вчинив тяжкий злочин. А перевезення нелегалів з точки зору грецької юстиції належить саме до такої категорії злочинів.
Асоціація з ЄС – і що далі? Поговоримо про реальну допомогу Україні
Головне завдання конференції – привернути увагу європейців до необхідності посилення реальної допомоги Україні заради пришвидшення перетворень. У попередній зустрічі, яка відбулася в січні 2017 року, взяли участь майже 800 осіб.
Не сподівайтеся на членство: чому "Східне партнерство" не потребує нових стимулів
Євросоюзу у відносинах з партнерами і особливо в публічних виступах в самих країнах-сусідах слід уникати підживлення нереалістичних очікувань від "Східного партнерства" і помилкових надій на перспективу вступу.
Закони зворотної дії: чи залишилися шанси на українсько-польське порозуміння
Стосунки України та Польщі нагадують літак, що увійшов у штопор. Представники еліт накручують один одного та щораз менше здатні сприймати раціональні аргументи. Годі відмінювати на всі способи заклик "прощаємо та просимо прощення", адже для прощення потрібно щиро шкодувати про скоєні гріхи.
Україна та її екс-адвокат: про що нагадують події в Польщі
В Євросоюзі немає іншої великої та впливової держави, яка мала би такі геополітичні причини для лобіювання України, які має Польща. Однак тепер це апріорі неможливо - до серйозних проблем Варшави в самому ЄС додалося й руйнування її стосунків із Києвом.
Діалог під загрозою кримінального переслідування: заява ВР щодо "антибандерівського закону"
Нашу найбільшу тривогу викликає той факт, що розгортання антиукраїнських настроїв та створення атмосфери тиску і залякування здатне безпосередньо вплинути на права і свободи майже мільйона українців.
Балтійський конфуз: навіщо Україна включила країни ЄС до "офшорного" списку
Застосування Україною критеріїв та наповнення переліку юрисдикцій із низьким рівнем оподаткування наразі є непрозорим. Як наслідок, українська влада зіткнулася з невдоволенням із боку окремих держав і лише тоді взялася боротися із наслідками цієї проблеми.
Оголошено нову хвилю конкурсу грантових проектів "ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні"
Метою конкурсу є створення і розвиток потенціалу регіональних медіа для висвітлення питань, пов'язаних з відносинами України та Євросоюзу. В рамках конкурсу пріоритет надається засобам масової інформації, що функціонують за межами столиці.
Польське дзеркало для України: ключовий урок скандального історичного закону
Невдалий польський закон, що спричинив конфлікт з Ізраїлем, викликає в Києві зловтіху. Натомість варто уважніше придивитися до польського кейсу, щоб усвідомити, як на міжнародній арені сприймають і українську законотворчість та наскільки важливими є консультації та стратегічна комунікація.
Китайський виклик для союзників США: як змінився баланс сил у Тихому океані
Дональд Трамп уже зруйнував баланс сил, що існував протягом десятиліть у Тихоокеанському регіоні. Це стало викликом для багатьох союзників Вашингтона, в першу чергу для Японії і Австралії. Вони змушені протистояти все більш економічно сильному Китаю.
Непопулярна євроінтеграція: позиція уряду щодо безпеки дорожнього руху
Уряд впроваджує європейські "правила" стосовно безпеки дорожнього руху і встановлює адекватну систему санкцій за порушення. Можливо, не всі вжиті дії помітні на даному етапі, але на все потрібен час. Наша нова система вже дуже скоро запрацює.
Сирійська ставка Ердогана: чому Туреччина йде на конфлікт із союзниками
Антизахідна риторика Анкари, яка останнім часом набирає обертів, дуже імпонує путінському режиму. І навіть якщо офіційний Дамаск протестує проти турецького втручання, то Москва заплющує на це очі.
Час спливає: останній шанс для України зупинити Nord Stream-2
Без швидких та рішучих дій Nord Stream-2 з його катастрофічними наслідками для України майже неможливо подолати. Якщо Україна не зможе запропонувати надійну, економічно обґрунтовану альтернативу – це буде лише її вина.
Бій з тінню: чому ЄС програє у протистоянні з офшорами
Ініціатива ЄС по боротьбі з ухиленням від податків через офшорні юрисдикції отримала серйозний удар. У разі, якщо скорочення списку буде схвалено офіційно, ефективність цієї ініціативи опиниться під питанням.
Посилення перевірок чи безпека на дорогах: відповідь уряду на критику законопроекту
На ЄвроПравді вийшла стаття про реформу сфери технічного огляду автомобілів. Проаналізувавши плюси та мінуси законопроекту №7317, автори статті пропонують суттєво його переробити. У Мінінфраструктури вирішили відповісти на ці зауваження.
Експортери в пошуках підтримки: як допомогти виходу на нові ринки
Українські компанії впевненіше розглядають експорт як більш вигідний спосіб збільшення продажів продукції та послуг. Упевненість експортувати виникає тоді, коли є знання, вміння, а також перевірені контакти в країні експорту та експертна підтримка.
ЄС на порозі змін: чому цей рік є вирішальним для євроамбіцій України
Цей рік – ідеальний для формування нового змісту наших відносин з ЄС. Внутрішні дискусії в Євросоюзі про своє майбутнє – найкраща для цього нагода. Адже незабаром порядок денний ЄС буде сформовано на десятиліття.
Зупинити "Північний потік-2": чому Україна не може покладатися на ЄС та США
Україні не варто недооцінювати загрозу з боку "Північного потоку-2". А головне – не сподівайтеся, що ЄС та США зупинять його будівництво... Якщо газопровід запрацює, вартість української ГТС буде не набагато вищою за вартість металобрухту...
Захист персональних даних: чий досвід може стати в нагоді Україні
У питанні захисту персональних даних України спирається на міжнародний досвід. Але в державі поки немає достатньої законодавчої бази і системи, здатної ефективно працювати в сучасних умовах.