Експертна думка

Наш вимір Brexit: навіщо ЄС ставить Україну за приклад для Британії
ЄС все частіше згадує Угоду про асоціацію з Україною як модель майбутньої співпраці з Британією. Це великий плюс для України, адже тим самим ЄС розглядає угоду не лише як зону вільної торгівлі, а як модель нашої інтеграції. Втім, саме це й не влаштовує Британію, яка хоче обмежитися ЗВТ.
Вибіркові покарання: чому санкції ООН часто залишаються тільки на папері
Поспіх – не єдина помилка політиків, які займаються санкціями, і властивий він не лише американцям. Найбільш відчутні заходи, тобто фінансові обмеження, втрачали свій ефект через досить відчутні відмінності в їх здійсненні...
Конфліктна свинина: що стоїть за погрозою Москви вийти із СОТ
Росія заявила про можливість свого виходу зі Світової організації торгівлі. Незважаючи на те, що РФ – один з основних порушників правил СОТ, досі в Москві навіть близько не були готові говорити про вихід з організації. Що ж стало причиною такої нервової реакції?
Екологічний вплив на експорт: про що не можна забувати уряду
Рано чи пізно ЄС поставить питання відповідності українських товарів екологічним нормам. Це означає, що для подальшого успіху на ринку ЄС українським підприємствам треба бути готовими конкурувати з європейськими товарами, у тому числі й з екологічної точки зору.
Новий бюджет ЄС: як зміняться принципи фінансової допомоги Україні
За новими тестами буде оцінюватися і допомога Україні. Можливо, її обсяги і не зміняться, але точно зміниться її формат і вимоги щодо ефективності такої допомоги. Водночас, ця реформа здатна оживити майже поховану ідею "Плану Маршалла для України"...
Три загрози для діалогу з Варшавою: що принесе 2018 рік у відносини України з Польшею
Багато хто на Печерських пагорбах сприймав нову польську владу як тимчасове явище – достатньо лише перетерпіти до 2019 року, і проблеми зникнуть самі собою. 2017-й довів навіть скептикам, що "перечекати" не вийде. А отже, офіційному Києву довелося розпочати планування відносин не з уявною, а з реальною Польщею.
Євроінтеграція у передвиборчий рік: момент істини для України та ЄС
Ключове питання нового року – чи зможуть лідери країни правильно розставити пріоритети та відійти від статусу політиканів, що просто виконують Угоду про асоціацію (бо так треба), до статусу Політиків, які ведуть державу в ЄС і використовують Угоду для розвитку держави.
Газ, наркотики та обурення молоді: що стоїть за "початком революції" в Ірані
Внутрішні причини протестів – це безробіття та корупція, що дуже болісно сприймається молоддю, особливо тими людьми, в яких якісна професійна освіта. До слова, саме така молодь була каталізатором "арабської весни" в Тунісі 7 років тому...
Оборонний союз ЄС: від сплячої красуні до ефективного блоку
Хоча видатки на оборону членів ЄС дорівнюють приблизно 45% військового бюджету США, ефективність європейської оборони становить лише близько 15% від американської. Така ситуація вимагає змін, але чи готовий сам ЄС до них?
Потіснити хамон: як зробити українське м'ясо модним у світі
Україна - сильний аграрний експортер, але наші потужності не використовуються в повній мірі. Україні потрібно створити свій м'ясний бренд, який зможе потягнути з іспанським хамоном на світовому рівні. І я знаю, як це зробити.
Поволі вперед: СОТ потребує реформ, але не здатна їх провести
З кожним днем стає дедалі очевиднішим, що СОТ вже не може повною мірою долати все нові й нові виклики наявним в її розпорядженні інструментарієм. Інакше настане ера дво- або тристоронніх торгових угод, залишивши відкритим питання, що буде з самою СОТ.
Момент істини для Каталонії: який урок варто винести Україні
Іспанія показала, як правовим шляхом боротися із сепаратизмом. Адже навіть у ситуації, коли політично раунд виграють прихильники незалежності, питання сецесії Каталонії повинне буде вирішуватися відповідно до національного права держави.
Сміття на потім: як Україна виконує зобов'язання щодо поводження з відходами
Попри те, що сфера управління відходами рідко попадає у фокус уваги ЗМІ, зміни, що має впровадити Україна, мають торкнутися життя всіх громадян. Спроби реформувати наше законодавство справді були. Однак вже зараз можна сказати про гальмування Києвом виконання взятих на себе зобов’язань.
Позитивна Польща: чотири успішних приклади наших відносин зі складним сусідом
Попри те, що українсько-польські відносини переживають непростий період, діалог на найвищому рівні упродовж останніх двох років є інтенсивним. Позаяк під Новий рік заведено підбивати підсумки, спробую зробити це і для відносин із Польщею – з акцентом на позитив.
Повернення Берлусконі: найскандальніший екс-прем'єр знов у грі
Сільвіо Берлусконі, "кавалер", який опинився в центрі скандалів і засуджений за ухилення від сплати податків, знову з'явився на політичній арені. Нині він видає себе за основну силу, яка протистоїть протестному руху "П'ять зірок".
Чи легко буде виконати рекомендації "Венеціанки" щодо мови освіти?
Рекомендацію щодо російської мови політики воліють не коментувати. Схоже, що її не виконуватимуть... Немає жодної певності, що при ухваленні нового закону буде знайдено компроміс, який влаштує і прибічників українізації, і представників меншин...
Життя без Дональда Трампа: Європа вчиться політичній незалежності
Трамп – це не Америка, і він не буде керувати вічно. Зараз завдання Європи має полягати в тому, щоб наступному американському президенту не довелося вступати на посаду на руїнах західного світу...
Досить неправди: що не так в українсько-угорському освітньому конфлікті
Українське питання в Угорщині – яскрава ілюстрація терміну "пост-правда". Байдуже, якою є реальність; важливо, що про неї кажуть. Фраза про повну заборону навчання угорською, згадана в заяві МЗС, не обмежується лише урядовим сайтом...
Старші брати лишилися в минулому: Павло Клімкін про вимоги щодо освітнього закону
Наш намір посилити в Україні позиції української мови викликав у сусідів спонтанний протест. Виходить, що Україні не дозволено те, що дозволено решті країн, виходить, що українці мали б і надалі залишатися комфортними для всіх.
ЄС посилює торговельний захист: що треба врахувати Україні
ЄС пішов на масштабні зміни законодавства про боротьбу з демпінговим імпортом. При ухваленні рішення про запровадження захисних заходів буде враховуватися частка держави в економіці, незалежність фінсектора і навіть соціальні та екологічні стандарти.