Експертна думка

Ані слова про Бандеру: польсько-український діалог додав реалізму
Стаття міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського може знаменувати собою серйозні зрушення у відносинах з Україною. Справа не лише у тому, що дипломат обійшовся цього разу без згадок про Степана Бандеру - в україно-польських відносинах стало більше реалізму.
Половина європейської реформи: чим ризикують українські споживачі комунальних послуг
Україна провела половину комунальної реформи - на практиці це означає, що відносини споживача і постачальника відрегульовані аж... до появи першого конфлікту. І в цьому найбільша різниця між реформами, які пройшли в Східній Європі (відразу і в повному обсязі), і нашими.
Добрі новини для світу, тривожні для України: що стоїть за новими прогнозами МВФ
Світова економіка зростає, вважають в МВФ. Проблеми у США і Британії були компенсовані прискоренням більшості країн ЄС. А що Україна? Чи варто радіти зростанню ВВП, коли інші країни, в тому числі Східна Європа, стрімко збільшують свій відрив від нас?
Чому рішення ПАРЄ ще не стало поразкою України: аргументи посла
Бажання повернути росіян до ПАРЄ є, але гарантій повернення немає. Червона лінія - січень 2018 року. Все, що відбуватиметься до цього, це гра, а не результат гри. Вірогідність повернення наразі дорівнює вірогідності неповернення...
Чому Європа голосує за популістів: новий тренд чи забуте старе?
Для європейських популістів головною загрозою безпеки є іммігранти-мусульмани, а причиною економічних негараздів – європейська політика, що гамує вітчизняне виробництво товарів і послуг. Відповідно, популісти прагнуть закриття кордонів...
Атака на Угоду: якою має бути відповідь на погрози Угорщини
Якщо Угорщина вважає, що український закон "Про освіту" порушує Угоду про асоціацію, вона має всі можливості порушити всередині ЄС питання про виникнення спору з Україною. Але чому Будапешт не робить цього, обмежуючись лише погрозами?
Асоціація в небезпеці: наскільки реалістичними є погрози Будапешта
Протистояння символічних значень стає особливо небезпечним на тлі краху звичних сенсів і дефіциту спільних цінностей в Європі. Однак поки що в діалозі з угорцями ми демонструємо дивну безтурботність і відсутність системних дій.
ЄС будує стіну на східному кордоні: що допоможе Україні зупинити цей процес
У відносинах з ЄС нам потрібні не просто зусилля у збільшенні експорту, нам потрібні екстразусилля, які усунуть наявні видимі й невидимі кордони. Але чи потрібно шукати для цього новий формат відносин? Чи варто використати всі можливості, що дає Україні Угода про асоціацію?
Нові шляхи до ЄС: які зміни чекають на українську транспортну галузь
Після підписання Угоди про асоціацію Україна переживає період повної переорієнтації експорту. Втративши можливості торгівлі з РФ, ми поступово нарощуємо поставки на ринки європейських країн. Але виникає питання: чи готова українська інфраструктура до такого повороту?
Європейська пропозиція для Меркель: чим поступився Макрон заради підтримки Німеччини
Щоб не почути у відповідь голосне "ні" від Німеччини, Макрон відмовився від максимальних вимог щодо суперечливої теми реформування єврозони. Він підтримує на плаву необхідність фіскального союзу, але відсуває її на задній план.
Світова торгівля перед новими викликами: що турбує експертів СОТ
СОТ стикається із дедалі складнішими викликами, реагувати на які їй все важче. Або ця організація стане більш гнучкою в частині ухвалення рішень, або рано чи пізно в світі з'явиться нова система регулювання міжнародної торгівлі.
Гербіцид, що викликає рак: Європа сперечається, Україна мовчить
Рішення Парижа не стало прецедентом – раніше гліфосат було заборонено у Німеччині. Однак єдина позиція двох найбільших економік ЄС здатна остаточно змінити настрої в Європі. І це, безумовно, матиме вплив і на Україну.
Невипадкова Каталонія: що робить країни незалежними та що варто пам'ятати Україні
Шотландія отримала достатню автономію від Великої Британії, щоб вигоди від збереження унії переважили, Фландрія фактично живе в умовах конфедерації, яку поступово виторгувала. Натомість мадридський уряд не зміг запропонувати рішення, яке би задовольнило каталонців.
Українська меншина у Польщі в небезпеці: а що робить Київ?
Протягом останніх років – відтоді, як до влади у Польщі прийшла "Право і справедливість", – українська меншина стала переслідуваною. Шовіністичні елементи відчули, що їхня антиукраїнська діяльність тепер не тільки безкарна, але навіть заохочена владою.
Встати, суд переїжджає: навіщо Україні потрібна консолідація судів
Україна має серйозні проблеми з якістю ухвалення судових рішень. Європейський досвід у зв'язку з цим однозначний – домогтися зростання ефективності судової системи неможливо без перегляду карти судів.
Друзі Путіна в Бундестазі: як Україні взаємодіяти з новою німецькою опозицією
Опозиційні партії дуже різні, але є те, що їх об’єднує: у кожній з них є чимало "друзів Росії". СПДН, АдН та "Ліві", контролюючи майже половину голосів, здатні змінити характер політичних дискусій у Бундестазі. Київ має вже зараз готуватися до дискусій з ними...
Скандинавський рецепт для українських мітингів: як має діяти Нацполіція під час масових безладів
Якщо від початку вийти у натовп з шоломами та щитами, ефект може бути протилежний... Нова модель дій української поліції не буде повністю "скандинавською". Вона буде українською, але базуватиметься на методах, ефективність яких вже перевірена в інших країнах...
Євроінтеграція для холодильника: що прийде на зміну боротьбі за безвіз
Продукція транснаціональних компаній, що продається по всьому континенту (і навіть за однаковими цінами), різниться за якістю залежно від того, де її купують: у «старій Європі» чи у «новій»... Ми можемо стати свідками безпрецедентного кейсу захисту прав споживачів...
Зупинитися без членства: чим небезпечна для України ідея про митний союз з ЄС
Наразі ми далекі від вичерпання можливостей Угоди про асоціацію, особливо в нетарифних бар’єрах в торгівлі і в послугах... Митний союз просто не відповідає прагненням України. Зрештою, турецька модель митного союзу – дітище перших років існування ЄС...
Безроумінг до безвізу: міфи та правда про нову обіцянку Порошенка
За процедурами ЄС, Європарламент не може от так взяти й скасувати роумінг чи будь-що інше – це результат тривалої законодавчої роботи, здійсненої спільно з Радою ЄС та Єврокомісією. Історія, що не раз виставляла "обіцяльників" посміховиськом, нічому не навчила.