Експертна думка

Вікно можливостей для Києва: чи вдасться заморозити конфлікт із Польщею
Після гучного скандалу з праворадикалами на марші у Варшаві польській владі більше не потрібні нові проблеми на етнічному ґрунті. І це дає Києву шанс на конструктивнішу позицію Польщі в історичному діалозі. Але наскільки тривалим буде це "вікно можливостей"?
Так йдуть диктатори: примара військового перевороту в Зімбабве
Політична боротьба у Зімбабве загострилася на тлі погіршення стану здоров’я президента Роберта Мугабе. Ймовірною причиною заколоту стало бажання 93-річного диктатора передати владу в руки своєї дружини Грейс.
Війна амбіцій: чи є вихід із каталонської кризи?
Вихід із кризи – створення більш розумної федеративної структури для регіонів, яка має залишатися в межах національної держави Іспанії. Це дасть змогу інтегрувати навіть проблемні регіони як "складові нації у складі нації".
Сербська розрядка: чому Києву треба порозумітися з Белградом
В Сербії бракує інформації про Україну і не бракує про Росію... Старше і середнє покоління сербів можна вважати проросійським, але жодним чином не антиукраїнським. Це – тонкий, але важливий нюанс, який потрібно знати для того, щоб утримати Сербію серед союзників України.
Західний фронт: як конфлікт України з сусідами стає тестом на суб'єктність
Осінь 2017 року позначилася для України погіршенням відносин одразу з двома сусідніми державами, що може спричинити суттєві проблеми. Збільшувати кількість ворогів в умовах протистояння з Росією – справа недалекоглядна, проте і не відповідати на виклики неможливо.
Згоріла у відпустці: як понаднормова робота запустила зміни в уряді Британії
Дізнавшись про зухвалу поведінку міністра Патель, прем’єр Тереза Мей наказала їй терміново перервати африканське турне, повернутися до Лондона та викликала "на килим". Рух її авіарейсу одночасно відстежували 22 тисячі британців...
Комплекс старшого брата замість діалогу: як врятувати відносини з Польщею
Відсутність діалогу ставить перед Україною питання: що робити з нелегальними польськими монументами? Копіювати дії Польщі? Але ми принципово утримуємося від таких дій, чекаючи на відмову Варшави від курсу на конфронтацію.
Євроінтеграція фінзвітності: що зміниться у роботі українських підприємств
Україна вже адаптувала закон "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" до норм ЄС. Що конкретного змінилося в принципах ведення фінансової звітності і як такі зміни вплинуть на діяльність українських підприємств?
Хто винний у дипломатичному скандалі між Україною та Сербією?
Чи розуміли українські дипломати межу допустимого? Чи вважали конфлікт з погіршенням відносин між Україною та Сербією допустимим і бажаним? Я не знаю. Але на нас такий спосіб мислення не схожий. Тому допускаю, що просто не прорахували...
Про що забув сказати Пучдемон: 5 міфів про каталонську незалежність
Питання сецесії в межах держави повинне вирішуватися на державному, а не місцевому рівні, має враховуватися правовий статус регіону. Право на самовизначення залежить від таких умов, як утиски з боку центральної влади, ненадання автономності, заборона мови, культури...
Рекордний штраф для німецького автопрому: ЄС продовжує боротьбу з картелями
Інспектори Європейської комісії завітали з позаплановими перевірками до мюнхенського офісу концерну BMW, а також до офісів Audi, Volkswagen та Daimler. Компаніям світить штраф, сума якого може сягати 50 млрд євро.
Жити по-французьки: чому реформи Макрона збільшують ризики для ЄС
Навіщо країнам ЄС слідувати за економічною політикою Парижа, збільшуючи свій податковий тягар заради вирівнювання податкових умов із Францією? Анонсовані Макроном реформи можуть почати руйнування єдиного економічного простору ЄС.
Подолати кризу довіри: на кого рівнятися Україні у реформі фондового ринку
Не варто боятися, що адаптація європейських норм позбавить Україну частинки суверенітету. Інтеграція національних депозитаріїв стала глобальним трендом у всьому світі. Країни готові йти на різні вчинки, щоб конкурувати за приток капіталу.
Альтернатива для Польщі: чому виграє PiS
Більш ніж 40% громадян Польщі підтримують нинішню владу. Виборці не поспішають кидати каміння у бік "Права та справедливості", попри голосні скандали, багатотисячні протестні мітинги, негативні відгуки з Брюсселя чи навіть тези про загрозу демократії.
Ринку не потрібна команда: чому в ЄС не сперечаються про опалювальний сезон
Спробуйте пошукати новини про початок опалювального сезону у Франції. Або хоча б у Польщі... Боюся, що вам буде складно похвалитися результатом – в ЄС комунальні послуги є ринком, де споживач не залежить від рішення міської влади.
Чим небезпечний конфлікт навколо "Нафтогазу" - погляд з Європи
Для України час біжить дуже швидко. У Європі очікують, що в Києві нарешті домовляться про єдину позицію щодо модернізації "Нафтогазу". І приступлять до реальної роботи. Часу для дискусій, і тим паче для конфліктів, вже немає.
16 варіантів чеських розкладів: яким буде новий курс Праги
На посаді прем'єр-міністра Андрей Бабиш хоче керувати державою як своєю фірмою: результативно і дбайливо. У такій ситуації слід побоюватися розвороту Чехії у бік жорсткого курсу, здійснюваного Польщею та Угорщиною.
Три кроки до європейського довкілля: як перейти на екологічні стандарти ЄС
Адаптуючи екологічні стандарти ЄС, Україні варто впровадити механізм, який дав би відповідь на питання "що працює, а що не працює". Це дасть цілісну картину про імплементацію та підвищить ефективність використання підтримки ЄС.
Гібридна стратегія Себастьяна Курца: основні уроки австрійських виборів
Всі, хто вважав, що Курцу вдасться зупинити правих популістів, помилилися. У своїй передвиборчій кампанії він зробив ставку на теми безпеки та міграції, взявши на озброєння основні аргументи правих популістів.
Грантовий ревізор: що дасть Україні створення Європейської прокуратури
Європейська прокуратура, яка повинна запрацювати за 3 роки, серед іншого, повинна зайнятися розслідуванням злочинів, пов'язаних з шахрайськими схемами з розкрадання коштів, виділених ЄС на різні українські програми.