Експертна думка

"Добра зміна" з людським обличчям: що відомо про майбутнього прем'єра Польщі
Робота Моравецького в уряді вважається успішною, а опитування засвідчили, що його кандидатуру вважають оптимальною для посади прем’єра 12% поляків. З іншого боку, Моравецький явно виглядає чужим у керівній партії, а головне – є новачком у політиці.
Геть з НАТО: хто налаштовує Анкару на вихід з Альянсу
Поки найгіршим сценарієм може стати широка дискусія в Туреччині про вихід з інтегрованої структури командування силами НАТО, як це сталося у Франції 1967 року. Втім, нові скандали можуть істотно змінити ці розклади.
Криваве питання: чи впровадять в Україні норми ЄС по донорству
Регулювання безпечності крові – одне із зобов'язань України відповідно до Угоди про асоціацію. Однак перші кроки з імплементації права ЄС призвели до колізії – діяльність по переробці донорської крові була виключена з переліку обов'язкової до ліцензування.
Антикорупційні реформи йдуть у зворотному напрямку: відкритий лист до ЄС
У боротьбі з корупцією зараз спостерігається рух у зворотному напрямку... Чим більш загрозливою стає антикорупційна реформа для інтересів політичних еліт, тим більшим стає тиск та спротив, з якими вона стикається...
Чи стане Болгарія "слабкою ланкою" ЄС? Погляд із Софії
Основні зусилля російських агентів впливу зосереджені не у столиці, а на периферії, хоча до парламентської групи дружби з Росією входить більше половини болгарських законодавців. Український досвід протидії гібридній агресії може бути корисним Болгарії.
Бджоли в безпеці: чому стандарти ЄС не загрожують українському меду
Чи вдасться вам знайти в європейському супермаркеті баночку меду із написом "Made in Ukraine"? Ми стали лідером за обсягом експорту меду, але досі не змогли зробити привабливим бренд "український мед". Перехід на європейські стандарти – перший і важливий крок у цьому напрямку.
Спитати за все: чи потрібне Україні страхування професійної відповідальності
Чи несе юрист відповідальність за неправильні поради? Несе – в Європі чи США. Але не в Україні... Люди, які звернулися за допомогою до юриста, мають бути впевнені, що в разі його непрофесіоналізму зможуть отримати компенсацію.
Євроінтеграція для залізниці та річок: інфраструктурний день у Раді
Наступного тижня Верховна рада має розглянути три важливих "транспортних" законопроекти. Всі вони стосуються імплементації норм ЄС, а тому їх прийняття вкрай важливе як для виконання Угоди про асоціацію, так і для розвитку інфраструктури.
Курс на протекціонізм: чим загрожує законопроект "Купуй українське"
Чи може Україна внести зміни у тендерні процедури заради підтримки вітчизняного виробника? Так, але для цього потрібні або тривалі переговори із зацікавленими державами-членами Угоди СОТ про державні закупівлі, або вихід із цієї угоди.
Електронний реєстр адрес: що Україні варто перейняти у Литви
Україні потрібна електронна система, яка сприятиме передбачуваності процесів реєстрації об'єктів нерухомості. У 2017 році литовський реєстр нерухомості посів третє місце в рейтингу Світового банку. Що варто перейняти Україні?
Зупинити відтік мізків: як Україні врахувати помилки Східної Європи
Чи здатна Україна врахувати помилки сусідніх країн і зупинити втечу мізків? Це можливо лише за умови, якщо український бізнес цілковито змінить свої підходи і стратегії. Це непросто, але набагато реальніше, аніж сподіватися на державу.
Туреччина і НАТО: чи є вихід із глобальної кризи
Членство Туреччини в НАТО ще ніколи не було вільним від напруження. Однак нинішня криза у відносинах між Анкарою і Альянсом – особлива. Іноді здається, що ця криза може бути подолана лише шляхом розлучення. Чи можливо уникнути такого сценарію?
Нескінченний конфлікт: чому катарська криза не має вирішення
Катар, який з червня перебуває, по суті, в облозі, став полігоном амбіцій всього близькосхідного регіону. І хоча гаряча фаза конфлікту формально позаду, ця криза ще не завершена. Ймовірність продовження конфлікту є дуже високою.
Європейський шанс для Вірменії: чим пояснюється поступливість Кремля
"Загравання" Вірменії з Європою з великодушної ласки Кремля може навіть зійти за своєрідний "конструктив" самої Москви по відношенню до Заходу, крок у намаганні налагодити бодай видимість співпраці, попри застосовані до РФ жорсткі санкції.
Асоціація мінус: що отримає Вірменія від нової угоди з Євросоюзом
Хоча офіційний Кремль прямо не заперечував проти підписання Єреваном угоди з ЄС, в останні тижні в російських ЗМІ стали з'являтися критичні оцінки щодо майбутньої угоди. Дійшло до того, що вірмен, які підтримують Євросоюз, стали називати ворогами Росії.
Крихка антикорупція: що вимагав ЄС і не виконав Київ
Протидія корупції вже багато років поспіль лишається тієї темою, де наша держава має найбільше проблем і найбільше вимог від європейських партнерів. Системні проблеми у цій сфері зводять нанівець прагнення України до поглиблення євроінтеграції.
Коли ліки не лікують: чому медикаменти в Україні часто гірші за європейські
Знайома ситуація: перед поїздкою за кордон вас просять привезти ліки. І не тому, що їх не можна купити в українській аптеці. А тому що придбані в ЄС медикаменти часто ефективніші. Чому так вийшло?
Оборонний союз ЄС: що зміниться в системі безпеки Європи
Проект PESCO має протидіяти синдрому "халявщика", коли деякі європейські країни отримують зиск від гарантій безпеки, але не беруть пропорційної участі в покритті витрат на такі цілі.
Рік на підготовку: чи запрацюють в Україні європейські норми довірчих послуг
Необхідність вирішити питання взаємного визнання довірчих послуг у ЄС призвела до прийняття Регламенту щодо eIDAS-регулювання. Настав час проводити такі зміни й Україні – якщо ми хочемо бути активним учасником європейського ринку.
Педагогіка "чорного списку": чому дії Польщі ослаблять її позиції в ЄС
Польське МЗС справ вирішило використати інструмент SIS, створений для захисту європейців, для покарання ідейних супротивників. Забороною на в’їзд до ЄС були покарані люди, "злочином" яких є незгода з польським баченням подій часів Другої світової війни.