Газовики лякають Європу структурною кризою електрогенерації

Вівторок, 10 червня 2014, 09:16

Попит на газ для генерування електроенергії в Європейському Союзі скоротився на третину з історичного піку в 2010 році. Майже 30% газової потужності в ЄС може бути закрита чи законсервована до 2015-2016 років, вважають в Cedigaz, якого цитує Українська енергетика.

Через те, що ціна вугілля в Європі становить лише третину від ціни природного газу, генерація з низьковуглецевого палива різко падає.

Ціни на газ високі в порівнянні з вугіллям, тому що багато імпортних контрактів залишаються пов’язаними з ціною на нафту і тому, що ціни на вугілля стримує збільшення імпорту з США, де співвідношення цін на газ зворотнє.

Звіт компанії Cedigaz прогнозує ослаблення цін на газ в Європі та досягнення дна цінами на вугілля. Проте в організації все одно очікують, що вугілля збереже вугоду в ціні щодо газу в генерації електроенергії, якщо ціни на вуглекислий газ в системі торгівлі викидами ЄС не виростуть з низьких рівнів, до яких вони знизилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?