Міненерговугілля за два роки хоче інтегруванти системи України в ЄС

Вівторок, 10 червня 2014, 18:19

Міністерство енергетики і вугільної промисловості має намір протягом двох років створити умови для інтеграції енергосистеми України в ЄС.Про це йдеться в наказі міністерства від 4 червня.

"Визначити терміном створення умов для синхронної роботи з енергосистемами країн ЄС та інтеграції ринків четвертий квартал 2016 року", - йдеться в документі.

Окрім цього міністерство доручило НЕК "Укренерго" в двотижневий термін розробити план першочергових організаційно-технічних заходів для підготовки об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України до роботи з об'єднання енергосистем європейських держав.

Також наказом доручено заступнику міністра Вадиму Уліді, як координаторові проекту, забезпечити оптимізацію структури НЕК "Укренерго", передбачивши посаду заступника директора з інтеграції ОЕС України.

За оцінками експертів, обсяг коштів, необхідних для синхронізації енергосистеми України з енергосистемою ЄС, може досягти близько 1 млрд дол.Україна в 2013 році збільшила виручку від експорту електроенергії до країн Європейського Союзу, Молдови і Білорусі на 0,94% порівняно з 2012 роком – до 580,1 млн. дол.НЕК "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію Об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, знаходиться в підпорядкуванні Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, передає УНІАН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.