Міненерговугілля за два роки хоче інтегруванти системи України в ЄС

Вівторок, 10 червня 2014, 18:19

Міністерство енергетики і вугільної промисловості має намір протягом двох років створити умови для інтеграції енергосистеми України в ЄС.Про це йдеться в наказі міністерства від 4 червня.

"Визначити терміном створення умов для синхронної роботи з енергосистемами країн ЄС та інтеграції ринків четвертий квартал 2016 року", - йдеться в документі.

Окрім цього міністерство доручило НЕК "Укренерго" в двотижневий термін розробити план першочергових організаційно-технічних заходів для підготовки об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України до роботи з об'єднання енергосистем європейських держав.

Також наказом доручено заступнику міністра Вадиму Уліді, як координаторові проекту, забезпечити оптимізацію структури НЕК "Укренерго", передбачивши посаду заступника директора з інтеграції ОЕС України.

За оцінками експертів, обсяг коштів, необхідних для синхронізації енергосистеми України з енергосистемою ЄС, може досягти близько 1 млрд дол.Україна в 2013 році збільшила виручку від експорту електроенергії до країн Європейського Союзу, Молдови і Білорусі на 0,94% порівняно з 2012 роком – до 580,1 млн. дол.НЕК "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію Об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, знаходиться в підпорядкуванні Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, передає УНІАН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua