ЦБ Норвегії не буде підвищувати ставки до кінця 2015 року - прогноз

Середа, 18 червня 2014, 16:06

Центробанк Норвегії, швидше за все, не буде посилювати кредитно-грошову політику і піднімати базові ставки довше, ніж очікувалося раніше, на тлі закінчення інвестиційного буму в країні, що є найбільшим виробником нафти в Західній Європі, прогнозують аналітики, опитані агентством Bloomberg, повідомляє Інтерфакс.

На черговому засіданні, яке відбудеться в четвер, керівництво банку залишить базову ставку за депозитами "овернайт" на рівні 1,5%, вважають всі 22 економіста, що брали участь в опитуванні. Крім того, аналітики найбільших банків країни DBN SA, Nordea Bank, Svenska Handelsbank AB і SEB AB відзначили, що ЦБ може залишити цю ставку на поточному рівні довше, ніж до літа 2015 року - останнім часом найчастіше називався саме цей період.

"ЦБ не стане говорити про можливість додаткового зниження ставок, а скорочення обсягу інвестицій в нафтову галузь і низькі ставки за кордоном сприяють збереженню поточного курсу протягом тривалого часу", - сказала старший аналітик SEB Еріка Блумгрен.

За даними опитування національного статистичного агентства Норвегії, нафтові фірми очікують зниження обсягу інвестицій на 21% в наступному році. На нафтову промисловість припадає близько 22% ВВП країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.