Україна готова відновити переговори з США щодо системи захисту ПРО – джерело

Понеділок, 2 червня 2014, 16:52

Україна готова відновити з США діалог про співпрацю у створенні глобальної протиракетної оборони (ПРО), повідомло агентству "Інтерфакс-Україна" високопоставлене військове джерело з української сторони.

Коментуючи пропозицію американським конгресменом Майклом Роджерсом (Michael Rogers) відмовитися від обслуговування російських МБР РС-20В (SS-18 за класифікацією НАТО - ІФ) і актуалізувати плани участі у створенні глобальної ПРО, співрозмовник агентства зазначив: "Ми готові до відновлення діалогу з США щодо ПРО, який пригальмували відбулися в 2008 році вибори американського президента. Можу також запевнити, що українська сторона на сьогодні не отримувала офіційних пропозицій з американської сторони з цього питання, включаючи запрошення до обговорення перспектив співпраці в рамках міжнародної конференції з ПРО 17-20 червня в Майнці в Німеччині".

"Взаємодія з американською стороною з цього питання не обмежується якими-небудь умовами", -- підкреслив він.

Щодо питання обслуговування МБР РС-20В РВСН українським розробником МБР ДКБ "Південне" (Дніпропетровськ), співрозмовник агентства сказав: "Взаємодія з РФ у цій сфері визначена "доброю волею": РФ не сприймає ніяких вимог. Крім того, ця співпраця має свої особливості і періодичність. Помилково вважати, що Україна "денно і нощно зміцнює ядерний щит Росії", у тому числі в умовах ініційованого сьогодні Кремлем військово-політичного конфлікту на південному сході країни і анексії Криму... Крім того, це взаємодія закріплена міжурядовою угодою з РФ, яка нині не розірвана. У разі ухвалення рішення про припинення робіт по обслуговуванню розробником МБР РС-20В РВСН, угода має бути денонсована".

Разом з тим, співрозмовник агентства висловив упевненість, що Україна у випадку розриву угоди з РФ не отримає від Заходу гарантованих політичних або технологічних преференцій. "Досить згадати відмову нашої молодої держави від ядерного статусу і тактичної ядерної зброї у 1994 році, а також отримані від світових наддержав гарантії Будапештського меморандуму", - сказав він.

"Більше того, впевнений, що односторонні кроки України у цій сфері призведуть до втрат в інших сферах, де український технологічний потенціал має сьогодні очевидні переваги і затребуваний", - резюмувало джерело.

Україна і РФ підписали міжурядову угоду про продовження терміну експлуатації ракетного комплексу (РК) 15П118М (пускові установки важкого ракетного комплексу РС-20 - ІФ) в кінці лютого 2006 року. Підписана угода є правовою основою участі українських підприємств у фінансуються російською стороною роботи з продовження строку експлуатації РК 15П118М, проведення робіт з продовження строку експлуатації комплексу має право виконувати виключно головний розробник та виробник.

В кінці 2012 року керівництво РВСН озвучило плани щодо продовження гарантійних строків, які перебувають у бойовому складі РВСН РС-20 "Воєвода" до 2022 року.

За даними з відкритих джерел, в даний час в Росії розробляється нова важка рідинна ракета, яка повинна прийти на зміну РС-20В.

На сьогоднішній день МБР РС-20В і їх попередниці РС-20А, складають більше половини ядерного потенціалу РФ.

Україна і США активізували діалог щодо перспектив співпраці у створенні глобальної ПРО в 2005 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.