Еттінгер і Продан обговорять можливість створення моніторингової групи ЄС для контролю за транзитом газу

П'ятниця, 20 червня 2014, 09:27

Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер обговорить пропозицію українського міністра з питань палива та енергетики Юрія Продана щодо створення моніторингової групи ЄС з газового транзиту 24 червня під час двосторонньої зустрічі, повідомляє УНІАН.

"Комісія підтверджує отримання листа українського міністра енергетики Продана. У цьому листі він повідомляє, що в понеділок вранці "Газпром" припинив постачання природного газу в Україну. Незважаючи на це, Україна обіцяє докласти зусилля до того, щоб забезпечити надійність і безперебійність транзиту газу. У зв'язку з цим міністр Продан пропонує сформувати робочу групу з представників ЄС, які могли підтвердити, що Україна виконує свої зобов'язання щодо транзиту газу з Росії в ЄС", - повідомила представник комісара Сабін Бергер.

Зустріч, на якій буде обговорюватися ця пропозиція, запланована на 24 червня. Як відомо, Еттінгер пропонував місцем зустрічі Брюссель.

Бергер наголосила, що Комісія прагне продовжити тристоронні консультації з Росією та Україною, оскільки переконана, що рішення, яке забезпечує газові потоки з Росії в Україну є "предметом інтересу всіх зацікавлених сторін".

"З цією метою у найближчому майбутньому Комісія також буде контактувати з російськими партнерами", - додала вона.

Крім того, представник комісара повідомила, що газова координаційна група збереться на засідання цієї п'ятниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua