В Угорщині дозволили Росії фінансувати розширення АЕС

Вівторок, 24 червня 2014, 10:42

Представники Угорщини дали "зелене світло" суперечливій угоді з Росією щодо фінансування двох атомних реакторів в Угорщині, повідомляє Українська Енергетика.

Парламент, де правляча партія "Фідес" має більшість, напередодні під час позачергового засідання схвалив кредитний договір з Росією вартістю до €10 млрд.

Проект не був схвалений Європейським Союзом, не проводився відкритий тендер на розширення АЕС. Опозиційні партії заявили, що позика підвищить і без того високий рівень державного боргу, і що угода посилює енергетичну залежність країни від Росії.

Речник Європейської Комісії заявив, що там вивчають питання закупівель після того, як Угорщина у січні віддала контракт Росії.

За угодою російська державна компанія "Росатом" побудує доповнення в 2000 МВТ до угорської державної АЕС MVM Paksi Atomeromu. Угорщина має право використовувати фінансування до 2025 року за щорічною процентною ставкою між 4,50% та 4,95% залежно від року погашення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.