Текст рішення саміту ЄС щодо України

П'ятниця, 27 червня 2014, 17:12

Висновки Європейської Ради (саміту ЄС) щодо України

Брюссель, 27 червня

1.
Нагадуючи про заяву голів держав і урядів ЄС щодо України від 6 березня і 27 травня, висновки Європейської Ради від 21 березня та висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо України від 23 червня, Європейська Рада висловлює свою підтримку мирному плану, про який минулого тижня оголосив Президент України Петро Порошенко. Лідери ЄС беруть до уваги декларацію Президента Росії про підтримку як такого мирного плану та рішення Ради Федерації про відкликання дозволу на використання російських збройних сил для військового вторгнення в Україну.

2.
Європейська Рада шкодує з приводу того, що припинення вогню, якого дотримується українська влада, не призвело до повного припинення воєнних дій. У такий спосіб лідери ЄС закликають усі сторони по-справжньому долучитися до впровадження мирного плану та у такий спосіб зміцнити припинення воєнних дій. Європейська Рада закликає Російську Федерацію до активного використання свого впливу на незаконні збройні угрупування з метою зупинення проникнення зброї та бойовиків через кордон – задля досягнення швидких і відчутних результатів з деескалації ситуації. Європейська Рада підтримує ОБСЄ у її спостереженні за мирним планом, а також роль організації у підтримці перемир’я та встановлення ефективної системи прикордонного контролю.

3.
Європейська Рада вкотре підтверджує свою налаштованість підтримати процес економічної стабілізації в Україні. У зв’язку із цим вона вітає нещодавнє надання Україні Європейською Комісіє вагомих траншів у розмірі 750 млн. євро, що були виділені у рамках Контракту на державне будівництво та програми з макрофінансової допомоги. У цьому контексті Європейська Рада з нетерпінням очікує на донорську координаційну зустріч високого рівня щодо України, яка відбудеться 8 липня у Брюсселі.

4.
Після своїх березневих висновків і рішення щодо невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя, Європейська Рада вітає роботу, що була проведена Європейською Комісією у напрямі впровадження цієї політики, та рішення заборонити імпорт товарів з Криму і Севастополя, які не мають українських сертифікатів.

5.
Європейська Рада нагадує, що Європейська Комісія, Європейська служба зовнішньої дії та країни-члени ЄС ведуть підготовчу роботу щодо цільових заходів. У такий спосіб подальші кроки можуть бути зроблені без зволікань. У цьому контексті Європейська Рада сподівається, що до понеділка, 30 червня, будуть зроблені такі кроки:

- Досягнуто згоду щодо механізму контролю, нагляд за яким здійснює ОБСЄ, для припинення вогню та відновлення ефективного контролю за кордоном;

- Повернуто українській владі три прикордонні контрольно-пропускні пункти (Ізварине, Должанський та Краснопартизанськ);

- Звільнено заручників, включаючи усіх спостерігачів ОБСЄ;

- Започатковано вагомі переговори щодо впровадження мирного плану Порошенка.

Рада оцінить ситуацію та, за потреби, ухвалить відповідні рішення. Європейська Рада підкреслює свою налаштованість зібратися повторно у будь який час для запровадження подальших відчутних обмежувальних заходів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?