Єврокомісія не підтверджує заяви Медведєва про відбір Україною європейського газу з ПСГ

Четвер, 3 липня 2014, 14:21

У Європейській комісії не підтверджують висловлювання російського прем'єра Дмитра Медведєва про те, що Україна відбирає із підземних сховищ газ, який призначено для ЄС, і констатують, що постачання російського палива до ЄС через Україну відбувається в нормальному режимі, передає УНІАН.

"Російський газ через територію України до ЄС поставляється нормально. Ми перебуваємо в контакті із зацікавленими сторонами. У цей момент ми очікуємо, що Україна поважатиме свої зобов'язання, в цьому вона нас запевнила. У нас немає інформації, яка б цьому суперечила", - сказала у четвер у Брюсселі на брифінгу представник європейського комісара з енергетичних питань Гюнтера Еттінгера Сабін Бергер.

Крім того, вона нагадала, що міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан виступив з ініціативою направити для перевірки потоку газу європейських експертів.

Бергер також нагадала позицію Європейської комісії, згідно з якою погрози російської сторони на адресу європейських компаній, які продають газ Україні, є неприйнятними. "Такі погрози неприйнятні. Компанії ЄС можуть вільно розпоряджатися газом, який вони купили", - підкреслила представник ЄК.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв звинуватив Україну у відборі європейського газу з ПСГ і передрік країні газову кризу.

"Україна за газ не платить. Заборгованість величезна. Беруть газ із підземних сховищ. До осені буде повноцінна газова криза", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

16 червня о 10.00 "Газпром" перевів Україну на передоплату, скоротивши до нуля постачання газу для країни й залишивши лише обсяги прокачування для європейських споживачів.

НАК "Нафтогаз України" виконує свої зобов'язання щодо транзиту газу в повному обсязі, але не виключає подання позову до арбітражного суду Стокгольма з метою перегляду чинного контракту з "Газпромом" щодо транзиту.

За словами міністра енергетики Росії Олександра Новака, НАК "Нафтогаз України" для гарантії безпечних поставок газу клієнтам російського "Газпрому" в державах Європейського Союзу повинна закачати у підземні сховища до початку зимового сезону 12 млрд кубометрів газу вартістю $4-5 млрд.

В Україні 12 підземних газосховищ загальною активною ємністю близько 31 млрд кубометрів. ПСГ є складовою частиною системи газопостачання України й транзиту палива її територією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.