У Берліні закликають Швейцарію приєднатись до санкцій проти Росії

Четвер, 31 липня 2014, 11:21

Політики з урядової коаліції у німецькому Бундестазі закликали Швейцарію приєднатися до нових європейських економічних санкцій проти Росії, ухвалених 29 липня.

Про це у четвер повідомила Deutsche Welle.

Заступник глави фракції соціал-демократів Рольф Мютценіх сказав у коментарі інформагенції Reuters, що "підтримка курсу ЄС була б чітким сигналом Москві".

Експерт із бюджетних питань партії ХДС Норберт Бартле вважає, що такий акт солідарності був би "безсумнівно доречним".

Заклик німецьких депутатів уже коментують швейцарські ЗМІ. Як нейтральна країна Швейцарія зобов'язана дотримуватися тільки санкцій, накладених Радою безпеки ООН. Уряд цієї країни досі відмовлявся запроваджувати проти Росії власні санкції, але запевняв, що РФ не зможе обходити міжнародні обмежувальні заходи за допомогою угод зі швейцарськими банками та підприємствами.

Нині 61 особі та двом підприємствам, які внесені до "чорного списку" ЄС, заборонено починати нові бізнес-відносини зі швейцарськими постачальниками фінансових послуг, зауважує газета Tages Anzeiger.

Що стосується постачання зброї, то цікаво, що Швейцарія вирішила запровадити ембарго на постачання до Росії ще кілька місяців тому, передає радіокомпанія SRF.

Якщо вона й надалі наполягатиме на своїй позиції не запроваджувати санкції, але перешкоджати російському бізнесу із санкційного списку вести справи на своїй території, то це торкнеться банківської та економічної сфери Швейцарії. В якому обсязі, наразі невідомо.

Раніше швейцарський уряд підтримував Євросоюз та США, які запровадили санкції проти російських та кримських чиновників, що були причетні до анексії півострова. Відповідне рішення набуло чинності 2 квітня. В офіційній заяві уряду з цього приводу вказувалося, що "Швейцарія вирішила вдатися до таких заходів, аби не було підозри, що її територію можна використовувати для того, щоб обійти санкції міжнародного співтовариства".

Однак після нового розширення санкцій Євросоюзу цього рішення для обмеження ділових відносин із РФ недостатньо. Нині склалася цікава правова ситуація: швейцарські фірми можуть законно приймати від Росії замовлення, які тепер повинні відхиляти інші фірми з країн Євросоюзу, підтвердила речниця Державного секретаріату економіки на запит газети Tages Anzeiger.

Розширені санкції ЄС обмежують, зокрема, експорт до Росії товарів подвійного - цивільного та військового - призначення. Це, зокрема, літаки, які можуть використовуватися як для мирних, так і для військових потреб. Авіабудівна компанія "Pilatus Aircraft", яка виробляє такі літаки, може приймати замовлення з Росії, які мусять віднині відхиляти інші європейські виробники.

Окрім того, є нова потреба розширити "чорний список" осіб, установ та організацій, проти яких у ЄС застосовують санкції. Швейцарія досі завжди вносила до "чорного списку" імена людей, проти яких запроваджував санкції Євросоюз, повідомила речниця Державного секретаріату економіки на запит видання Tages Anzeiger. За її словами, для цього потрібен певний час. На останні розширення "чорного списку" Швейцарія реагувала доволі швидко - від трьох до семи днів.

Поза сферою бізнесу доведеться, ймовірно, ухвалювати і символічні рішення. Незабаром виповнюється 200 років швейцарсько-російським дипломатичним відносинам, зазначає радіокомпанія SRF. Чи відбудуться заплановані візити російських політиків у рамках урочистостей із цієї нагоди? Чи братимуть російські літаки участь в авіашоу в Паєрні в кінці серпня? Відкритих питань накопичується доволі багато.

Щоб не дати Росії можливості обходити європейські санкції на своїй території, Швейцарія повинна вживати додаткових заходів. Уряд країни до 12 серпня перебуває на канікулах. Назвати точної дати, коли там розглядатимуть це питання, речниця уряду на запит видання Tages Anzeiger не змогла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.