ЄС активізує надання гуманітарної допомоги Україні - Фюле

Вівторок, 8 липня 2014, 12:48

Європейський Союз глибоко занепокоєний станом безпеки і гуманітарною ситуацією в Україні та готовий сприяти вирішенню цих питань, заявив комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"ЄС, включно з Комісію, робитиме все необхідне для розвитку діалогу та повернення до миру і допомоги тим, хто є жертвами насильницької конфронтації", - сказав єврокомісар у вівторок у Брюсселі, виступаючи на відкритті зустрічі високого рівня з координації донорської допомоги Україні, передає Інтерфакс.

Він наголосив, що Євросоюз робитиме все можливе для забезпечення доступу експертів з гуманітарних питань і питань цивільного захисту до східних регіонів України для надання допомоги постраждалим громадянам.

При цьому, за словами комісара, кілька кроків вже здійснюється.

"Єврокомісія мобілізувала фонди зі свого гуманітарного бюджету для підтримки тренінгу волонтерів Червоного Хреста", - зазначив Фюле.

Він відзначив важливість роботи із покращення інформаційного забезпечення та координаційної роботи з переміщеними особами.

Розповідаючи загалом про стабілізацію ситуації в Україні, комісар відзначив важливість проведення реформ.

"Я б хотів відзначити сильну підтримку ЄС реформ, що вже зроблені, і закликати уряд до подальших кроків - до конституційної реформи, децентралізації та судової реформи", - сказав Фюле.

Він також відзначив важливість проведення реформ в економічній сфері для швидкої реалізації угоди про асоціацію та її економічної частини - зони вільної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.