Міноборони Польщі: єдиний вихід для НАТО - розбудова постійної системи реагування

Четвер, 14 серпня 2014, 11:51

Єдиний вихід для НАТО – це розбудова постійної системи реагування Північноатлантичного альянсу.

Таку думку висловив міністр національної оборони Польщі Томаш Сємоняк, передає "Польське радіо".

Тривають інтенсивні приготування до саміту НАТО 4-5 вересня в Уельсі. Зараз відбуваються розмови про деталі, котрі стосуються системи реагування НАТО.

Томаш Сємоняк каже, що Польща наполягатиме на тому, аби більшість військових союзників збільшила видатки на оборону.

"Тоді усі ці питання розміщення, розбудови баз вирішаться. Польща задекларувала про це також і готова понести фінансовий тягар, аби бази НАТО знаходилися в нашій країні", - наголосив глава оборонного відомства.

Міністр Сємоняк переконує, що західні країни змінили своє ставлення до Росії. Переломним моментом було збиття малайзійського літака над Україною.

"Ці оцінки змінилися, і ті країни, що вірили у добрі наміри Росії, цілком інакше дивляться на це. Вплив на те, що робить Росія, обмежений, санкції можуть вплинути лише в тривалій перспективі. Усі розуміють, як важливо те, що ми зробимо", - пояснює Сємоняк.

Він також відзначив, що російський гуманітарний конвой не є реальною допомогою, а скоріше намаганням поглибити конфлікт.

Міністр вважає, що цей проект – частина інформаційної війни, котру провадить Росія.

"Заяви української влади, інформація від Червоного Хреста, котрий не хоче брати відповідальність за цей захід, підтверджують, що уся ця акція, сама ця ідея, є дуже двозначна. Не видається, що це - бажання надати гуманітарну допомогу, скоріше це бажання розповсюдити незгоду, посилити напруженість", - стверджує очільник міністерства.

Томаш Сємоняк не вважає, що конвой перевозить зброю, однак не виключає, що може дійти до затримання або обстрілу вантажівок на кордоні. Ситуацію може додатково ускладнити промова Володимира Путіна, котрий від учора перебуває в анексованому Росією Криму.

"Скоріше треба мати песимістичні очікування. Місце та час цієї промови, тобто щойно анексований Крим, дають підстави  для поганих прогнозів", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що держави-члени НАТО близькі до досягнення консенсусу щодо нарощування військової присутності альянсу в Східній Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.