Інфляція у Великобританії в липні сповільнилася більше, ніж очікувалося

Вівторок, 19 серпня 2014, 15:57

Споживчі ціни у Великобританії в липні 2014 року зросли на 1,6% в річному вирахуванні після зростання на 1,9% місяцем раніше, свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни, передає Інтерфакс.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували липневу інфляцію на рівні 1,8%.

Порівняно з червнем споживчі ціни знизилися на 0,3% при очікуваному експертами зменшення на 0,2%. В попередньому місяці інфляція становила 0,2%.

Інфляція у Великобританії залишається нижче цільового рівня Банку Англії, що становить 2%, з січня 2014 року, що дозволяє британського ЦБ не поспішати з підвищенням базової процентної ставки.

На серпневому засіданні Банк Англії зберіг ставку на рекордно низькому рівні в 0,5% річних, і голова Центробанку Марк Карні заявив, що час для посилення кредитно-грошової політики ще не настав.

"Поки інфляція знаходиться під контролем, Банк Англії зможе поступово підвищувати ставку, що дозволить економіці зберегти потужний зростання", - відзначає економіст Berenberg Bank у Лондоні Роб Вуд.

Підйом індексу CPI Core, не враховує ціни на продукти харчування, алкоголь, тютюн та енергоносії, у липні сповільнилося до 1,8% з 2% у червні, прогноз експертів передбачав підвищення на 1,9%.

Скорочення споживчих цін у липні порівняно з попереднім місяцем сприяло падіння цін на одяг (5,7%), предмети домашнього вжитку (1,5%), а також алкоголь і тютюнову продукцію (0,7%) та продукти харчування (0,2%).

Роздрібні ціни (індекс RPI) знизилися в липні на 0,1% порівняно з попереднім місяцем і виросли на 2,5% в річному вираженні. Ринок також очікував зменшення першого показника на 0,1%, але прогнозував підйом другого на 2,6%. Саме індекс RPI використовується британськими роботодавцями при веденні переговорів про зарплату.

ONS звертає увагу на те, що різниця в динаміці індексів CPI і RPI пов'язана з обліком витрат на житло в RPI, а також різними вагами авіатарифів, страхування та цін на бензин.

У вівторок також були оприлюднені офіційні дані про зміну цін на житло і цін виробників у Великобританії.

За відомостями ONS, житло у Великобританії в середньому подорожчало в червні на 10,2% після підвищення на 10,4% в травні. Експерти, опитані Bloomberg, очікували зростання на 10,2%.

Ціни виробників Великобританії на сировинні та проміжні товари (індекс PPI Input) знизилися в липні на 1,6% до червня і на 7,3% порівняно з тим же місяцем 2013 року. Консенсус-прогноз вказував на зниження першого показника на 1%, другого - на 6,4%.

Ціни виробників на готову продукцію (індекс PPI Output) опустилися на 0,1% як у помісячному, так і в річному вираженні, тоді як експерти прогнозували першого показника на 0,1% і не очікували зміни другого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua