Меркель наполягає, що підтримує децентралізацію, а не федералізацію України

Субота, 23 серпня 2014, 15:31

Канцлер Федеральної республіка Німеччина вважає, що європейським політикам не варто говорити про федералізацію України.

Про це Меркель заявила 23 серпня під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенко в Києві, після завершення їх двогодинної зустрічі.

"Коли ми (в Німеччині) говоримо про федералізацію, то це йдеться про німецький тип федерації. Ми розуміємо, що в Україні це називають децентралізацією і це - саме те, чого хоче президент Порошенко", - заявила канцлер.

Меркель переконана, що таку позицію поділяє також її заступник, міністр економіки Німеччини, лідер німецьких соціал-демократів Зігмар Габріель, який в газетному інтерв'ю закликав до федералізації України.

"Те, що я сказала - це не просто моя думка, це також думка віце-канцлера", - стверждує вона.

Меркель також закликала європейських політиків утриматися від заяв з цього приводу.

"Ми розуміємо, що коли в Україні йдеться про федералізацію, для вас це означає інше, це також означає втрату цілісності", - зазначила вона.

Меркель також прокоментувала кримське питання.

"Це (анексія Криму – ред..) відбулося із порушенням територіальної цілісності в Європі. Якщо ми визнаємо такий принцип, то тоді це може статися будь-де в Європі", - заявила Меркель. Вона додала, що повернення Криму буде тривалим процесом. "Минули місяці і його не віддали назад. Часто, коли вирішуються політичні питання потрібно дуже багато терпіння і зусиль", - зазначила канцлер Німеччини.

Як повідомляла Європейська правда, канцлер ФРН під час переговорів пообіцяла, що Німеччина  надасть Україні 500 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу в рамках механізму спецфонду, який буде створений з цією метою в вересні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.