Під заборону в Швейцарії потрапили "Масандра", "Новий світ" та кримська авіакомпанія

Вівторок, 5 серпня 2014, 17:32

Швейцарія через ситуацію в Україні розширила санкційний список до 59 осіб, а також внесла до нього самопроголошені ЛНР та ДНР.

Про це повідомила представник прес-служби федерального департаменту економічних відносин, освіти та досліджень Швейцарії Марі Авет, передає УНІАН.

Зокрема, Авет зазначила, що у квітні цього року був затверджений перелік осіб, проти яких було запроваджено санкції через ситуацію в Україні, а зараз Швейцарія його розширила та додала до нього кілька організацій.

Згідно з оприлюдненим швейцарським урядом списком, до нього додатково були включені 26 осіб, що збільшило кількість тих, проти кого запроваджено санкції, до 59-ти.

Найбільше до списку додано чиновників самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік", а також інших сепаратистських організацій, лідерів бойовиків та інших сепаратистів.

Це, зокрема Олександр Бородай, Олександр Калюський, Олександр Хряков, Марат Баширов, Василь Нікітін, Олексій Карякін, Юрій Іванік, Ігор Плотніцький, Павло та Катерина Губарєви, Федір Березін, Валерій Кауров, Володимир Антюфєєв, помічник Ігоря Стрєлкова Сергій Здрилюк, польові командири бойовиків Олександр Ходаковський, Ніколай Козіцин та Олексій Мозговий.

До списку також включено вісім чиновників Російської Федерації: директор зовнішньої розвідки РФ Михайло Фрадков, секретар Ради безпеки Микола Патрушев, директор ФСБ Олександр Бортніков, члени Ради Федерації Росії Рашид Нугалієв та Борис Гризлов, представник ФСБ Сергій Беседа, депутат російського парламенту Михайло Дегтярьов, президент Чечні Рамзан Кадиров та губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов.

Санкції, котрі почнуть діяти сьогодні з 18.00 за загальноєвропейським часом, запроваджено проти 10 організацій: самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, держави "Новоросія", "Всевеликого донського війська", кримської радикальної парламентської організації "Соболь", "Армії південного сходу", "Народного ополчення Донбасу", батальйону "Восток" та "Луганської гвардії".

До списку санкцій також потрапили вісім кримських компаній: "Керченська паромна переправа", "Севастопольський комерційний порт", "Керченський порт", авіакомпанія "Універсал-авіа", санаторій "Нижня Ореанда" у Ялті, Азовський лікеро-горілчаний завод, кримські виробники вина "Масандра" та "Магарач" та виробник шампанських вин "Новий світ".

Запроваджені у квітні санкції забороняли в'їзд на територію Швейцарії та підписання нових контрактів з тими, хто включений в цей список. Швейцарський уряд повідомляв, що запроваджує ці санкції для того, аби не дозволити уникати європейських санкцій, котрі також були введені проти низки російських та українських громадян та компаній за приєднання Росією Криму.

Як повідомляв УНІАН, минулого тижня представники Європейського Союзу, котрі ввели нові економічні санкції проти Росії через ситуацію в Україні, закликали Швейцарію теж це зробити, аби Росія не почала уникати європейських санкцій через швейцарські фірми.

Представники швейцарського уряду заявляли, що не планують нових санкцій, пояснюючи це бажанням зберегти нейтральний статус країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: