На Кіпрі арештовано рахунки Януковича і Ко

Середа, 6 серпня 2014, 16:36

Підрозділ з боротьби з відмиванням грошей (MOKAS) заморозив рахунки екс-чиновників з України. У цьому списку перебувають, зокрема, екс-президент України Віктор Янукович та його сини, а також найближче оточення президента з числа колишніх урядовців і бізнесменів.

Про це повідомляє Deutche Welle.

Заморожені активи включають кошти як на банківських рахунках фізичних осіб, так і на рахунках компаній.

Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться. "На Кіпрі наразі не відкрито жодних кримінальних справ за підозрою у відмиванні грошей. Це може статися, якщо Україна передасть нам конкретні обвинувачення проти осіб, чиї рахунки заморожено", - йдеться в повідомленні кіпрського підрозділу з боротьби з відмиванням грошей. 

Кіпрські правоохоронці зазначають, що з України досі не надходив запит про міжнародну правову допомогу, на підставі якого можна було би спільними зусиллями кіпрських і українських слідчих розслідувати справу про відмивання грошей.

"Ми отримували від Генеральної прокуратури України запити на отримання інформації щодо низки фірм та рахунків. Однак слідство в Україні щодо відповідних кримінальних справ дотепер перебуває на початковій стадії і не дозволяє заявити фігурантам про підозру", - зазначили у відомстві.

ЄвроПравда писала, що екс-прем'єр Микола Азаров, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка та наближений до родини екс-президента олігарх Сергій Курченко, позиваються нині у Суді ЄС, вимагаючи розморозити їхні рахунки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.