З 1 вересня Німеччина розпочне патрулювання повітряного простору країн Балтії - ЗМІ

Понеділок, 1 вересня 2014, 09:43

Починаючи з понеділка, 1 вересня, шість німецьких бомбардувальників братимуть участь у патрулюванні військами НАТО повітряного простору над країнами Балтії.

Про це повідомило у неділю, 31 серпня, інформаційне агентство DPA.

"Їхнє залучення до цієї місії стало реакцією на події в Україні. Уже навесні кількість літаків, які патрулюють повітряний простір над Литвою, Латвією та Естонією, було збільшено із чотирьох до 16", - зазначає агентство.

Для здійснення патрулювання 170 солдатів німецької військової авіації розміщуватимуться на військово-повітряній базі НАТО Емарі в Естонії. Окрім ФРН до моніторингу повітряного простору будуть залучені також Португалія, Канада та Нідерланди.

Поточна місія німецьких військовослужбовців, які переймають естафету в данських військових, має тривати, за даними Бундесверу, 4 місяці.

Йдеться про додаткові сили, які країни-члени НАТО надсилають до балтійських країн від початку розгортання російської агресії в Україні, підкреслює DPA

Як пише Deutche Welle, Естонія, Латвія, Литва та Польща останнім часом часто висловлюють побоювання щодо можливої агресії з боку Росії.

Від НАТО та окремих його країн-членів вже неодноразово лунали запевнення на адресу цих країн в неодмінній реакції Альянсу в разі появи реальної загрози.

Востаннє солдати Бундесверу брали участь в контрольних польотах над Балтією 2009 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.