ЄС перегляне санкції проти РФ 30 вересня, можливе пом'якшення

Вівторок, 23 вересня 2014, 09:10

До кінця цього місяця Європейський союз має намір переглянути санкції, введені проти Російської Федерації; ймовірно, вони будуть послаблені.

Про це заявила Майя Кочьянчич, речниця глави європейської дипломатії Кетрін Ештон, в коментарі декільком ЗМІ в понеділок ввечері.

Інтерфакс зазначає з посиланням на речницю Ештон, що попереднє рішення Ради ЄС з цього приводу лишається в силі. ЄС протягом вересня має здійснити оцінку виконання мирного плану для Східної України з метою можливого перегляду санкцій стосовно Росії.

"Меморандум (ухвалений у Мінську в суботу про порядок дотримання припинення вогню) є важливим елементом для оцінки виконання плану, що зараз готується", - зазначила Кочьянчич.

Російське видання "Комерсант" уточнює, що датою такого перегляду визначене 30 вересня.

Речниця Ештон визнала, що саме до цієї дати Європейська служба зовнішніх дій має представити країнам-членам "комплексний огляд стану виконання мінського мирного плану, зокрема режиму припинення вогню".

Рішення про перегляд санкцій буде попередньо ухвалене на засіданні COREPER (зустріч представників країн-членів при ЄС) 30 вересня, уточнює видання з посиланням на джерела.

Наразі не повідомляється, йтиметься про посилення чи про послаблення санкцій. "Комерсант" наполягає на ймовірності другого варіанта.

Водночас співрозмовники видання в структурах Євросоюзу зазначають, що навіть за оптимістичного перебігу подій можливе лише "поступове скасування частини санкцій". В цілому останній пакет обмежувальних заходів ЄС, що набув чинності 12 вересня, не буде скасовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: