Обама: Я не вважаю, що можлива війна НАТО з Росією

Понеділок, 29 вересня 2014, 10:06

Президент США Барак Обама переконаний, що агресія Росії не буде спрямована проти країн НАТО.

Про це йдеться в його телевізійному інтерв'ю на телеканалі CBS, яке вийшло в ефір в неділю ввечері (в понеділок вранці за київським часом).

Американський лідер запевнив, що вважає агресією дії РФ, спрямовані проти України. "Російська агресія, яка порушує територіальну цілісність країн, слабших за Росію, йде проти всіх міжнародних норм", - додав він

Водночас, попри численні прогнози аналітиків щодо імовірність розвитку схожих подій на території країн-членів НАТО, Обама не бачить такої загрози.

"Я не вважаю, що дійде до збройного протистояння між Росією та НАТО. Тим не менше, ми доклали зусиль, щоби переконати малі країни альянсу, такі як Естонію, в тому, що вони можуть бути спокійні", - заявив він.

За його словами, країни члени альянсу можуть бути певні, що атака на них буде означати оголошення війни проти всіх членів НАТО, в тому числі - проти США, як і зафіксовано в ст.5 договору про утворення НАТО.

"Стаття 5 означає саме те, що в ній написано", - зазначив президент.

Він також зазначив, що вірить у можливість досягти політичних домовленостей про зміну курсу Росії.

"Під проводом США вдалося змусити Росі платити ціну за дії Росії. Йдеться про санкції, які вже є болючими для економіки... Я думаю, що досі є можливість досягти того, що Росія піде у більш правильному напрямку", - заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: