Обама та Кемерон обіцяють підтримку Україні

Четвер, 4 вересня 2014, 09:46

Президент США Барак Обама та прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон обіцяють підтримку Україні в її боротьбі проти російської агресії.

Про це йдеться у співавторській статті двох світових лідерів для британської газети The Times.

"Ми зустрічаємося в той час, коли світ стикається з безліччю небезпечних викликів. На Сході Росія порушила кодекс правил незаконною самопроголошеною анексією Криму та присутністю своїх військ  на українській землі, що загрожують суверенітету держави", – зазначають вони.

"Ми повинні використати наші збройні сили, щоб забезпечити постійну присутність у Східній Європі, даючи ясно зрозуміти Росії, що ми завжди будемо дотримуватися наших зобов'язань за статтею 5 щодо колективної самооборони", - зауважують світові лідери.

"Зважаючи на спроби Росії за допомогою зброї змусити суверенну державу відмовитися від законного права на демократію та визначення свого майбутнього, ми маємо підтримати вибір Україною демократичного шляху розвитку та надалі допомагати їй у нарощуванні потенціалу", - говориться у статті.

Обама і Кемерон зазначають, що НАТО, інститут, що піднявся з попелу Європи, яку було зруйновано під час Другої світової війни, має адаптуватися, щоб зустріти нові виклики нашого часу.

"І ми повинні підтримати цей курс за рахунок багатонаціональних сил швидкого реагування, що складаються з сухопутних, повітряних, морських та спеціальних сил, які могли б розгорнути в дуже короткі терміни по всьому світу", - пишуть американський та британський лідери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua