Баррозу: тільки Україна та ЄС можуть вносити зміни до торговельної угоди

Середа, 1 жовтня 2014, 14:16

Зміни до торговельної угоди між ЄС та Україною можуть вносити лише Брюссель та Київ, повідомив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу президента Росії Володимира Путіна листом.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на текст листа.

Путін хоче тристоронніх переговорів для внесення змін до Угоди між ЄС та Україною, яка, на думку Росії, зашкодить її економіці. РФ неодноразово погрожувала перекрити доступ для українських товарів на російський ринок, якщо Угоду буде імплементовано.

"В цьому контексті ми глибоко занепокоєні нещодавньою постановою російського уряду, яка передбачає введення торговельних бар'єрів між Росією та Україною", - зазначено у листі.

"Угода про асоціацію залишається двосторонньою... Згідно з нормами міжнародного законодавства, будь-які зміни до неї можуть вноситися лише на запит однієї зі сторін та за згодою іншої", - написав Баррозу.

Цей лист голови Єврокомісії став відповіддю на лист-ультиматум Володимира Путіна, в якому російський президент погрожував ввести обмеження на український експорт в РФ у випадку, якщо до тексту Угоди про асоціацію не будуть включені необхідні Росії зміни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?