Путін вимагає від ЄС внести зміни до асоціації - ЗМІ

П'ятниця, 26 вересня 2014, 08:36

Путін вимагає, щоб 15-місячна затримка в реалізації торговельної частини Угоди про асоціацію була використана для того, щоб внести масштабні зміни до тексту документу.

Про це йдеться в листі президента РФ до президента Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, на текст якого посилається Financial Times.

"Ми, як і раніше, вважаємо, що тільки системні коригування Угоди про асоціацію, які враховують повний спектр ризиків для російсько-українських економічних зв'язків і всієї російської економіки, що виникають в результаті реалізації документу, дозволять (нам) зберегти існуючі торговельно-економічні відносини між Російською Федерацією і Україною", - пише Путін у своєму листі.

Він також  попереджає, що будь-який крок щодо зміни українських законів для адаптації їх відповідно до правил ЄС буде вважатися порушенням домовленостей та вимагатиме від РФ заходів у відповідь.

Водночас європейські чиновники наполягають на неможливості внесення змін.

"Ми створюємо свого роду "тайм-аут", - зазначає єврокомісар з торгівлі Карл де Гухт.

Він наполягає, що домовленості не містять положення, що забороняють Києву регулювати свої внутрішні стандарти протягом відтермінування торговельної частини угоди.

"Росіяни, звісно, дивляться на це не як на період роз´яснень, а як на можливість ввести третю сторону і таким чином спустошити угоду", - додає він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про лист президента РФ Володимира Путіна до українського колеги Петра Порошенка, в якому він застерігав Україну від імплементації асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.