Угорщина не блокуватиме нові санкції проти Росії - глава МЗС

Четвер, 13 листопада 2014, 08:30

Угорщина підтримає рішення Євросоюзу щодо запровадження чергових санкцій проти Росії у разі, якщо такі заходи підтримають інші країни ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час спільної прес-конференції з главою МЗС Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, пише Reuters.

"Я сказав міністру закордонних справ Німеччини, що Угорщина завжди буде відданою тим рішенням, які Європа приймає разом - це стосується і ситуації з Україною", - сказав він.

Водночас Сійярто наголосив, що Будапешт хоче "збалансованих, здорових і прагматичних" відносин з Москвою, проте відстоюватиме суверенітет України.

Окрім того, він порушив питання енергетичної безпеки Європи, яка перебуває у "важкому стані".

Зокрема, за словами Сійярто, Угорщина змушена диверсифікувати поставки газу і їй необхідна підтримка ЄС щодо поліпшення інфраструктури для транспортування газу.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що санкції проти РФ є виправданими.

У той же час, раніше Угорщину вважали "слабкою ланкою" в Євросоюзі в плані досягнення консенсусу щодо санкцій проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.