ЄП вимагає від Туреччини припинити нафтогазову розвідку біля берегів Кіпру

Четвер, 13 листопада 2014, 19:46

В резолюції, проголосованій Європарламентом у четвер 13 листопада, євродепутати засудили проведення Туреччиною розвідки нафтогазових ресурсів Східному Середземномор'ї на південь від Кіпру.

Про це повідомляє прес-служба Європейського парламенту.

У тексті резолюції наголошується, що ця діяльність Туреччини є ні чим іншим, як посяганням на виняткову економічну зону Республіки Кіпр і її суверенне право на розвідку природних ресурсів у межах цієї зони.

Також у резолюції міститься заклик до Туреччини припинити "погрози" та "провокаційні дії" щодо Кіпру.

На думку євродепутатів, дії Туреччини порушують як міжнародне право в цілому, так і суверенні права Республіки Кіпр і "повинні розглядатися як незаконні та провокаційні".

Євродепутати підкреслюють, що Туреччина повинна негайно відкликати свої судна, які працюють всередині і навколо кіпрської вийняткової економічної зони. Дії Туреччини загрожують підірвати переговори з врегулювання кіпрської проблеми, а їх продовження може мати "негативний вплив на відносини Туреччини з ЄС".

"Відкриття родовищ газу буде в інтересах обох громад Кіпру в разі, якщо вдасться знайти політичне рішення, яке зможе покласти край конфлікту", - наголошується в резолюції.

Нагадаємо, відносини між Туреччиною і Кіпром загострилися за останні місяці через розвідки нафтогазових родовищ на шельфі Кіпру. На початку жовтня Анкара заявила, що за запитом Північного Кіпру починає сейсмічну розвідку в районі шельфу, де вже проводять буріння італійська і південнокорейська компанії за запитом Республіки Кіпр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.