Міністр оборони Литви розповів про військову допомогу Україні

Вівторок, 25 листопада 2014, 21:58

Литва планує в 2015 році надати армії України допомогу у розмірі  150 тис. літів (43,5 тис. євро  - Ред.), а також передасть з армійських складів все, що "безпосередньо їй не потрібно".

Про це заявив міністр оборони Литви Юозас Олекас, повідомляє Delfi.lt.

"Цього року, мені здається, ми надали допомоги на 150 тис. літів:  медикаментами та іншу допомогу. Приблизно такого ж рівня будемо триматися і наступного", - зауважив він.

"А якщо щось понад - буде передано не з бюджету, а того, що у нас є на складах, що безпосередньо нам не потрібно", - додав глава оборонного відомства.

Відповідаючи на  питання, чи можливі поставки Україні якого-небудь озброєння або його елементів, Олекас відповів, що поки невідомі потреби української сторони.

"Поки що ми хочемо знати, яка потреба. Коли буде потреба, тоді буде видно ... будемо дивитися, що ми можемо передати без шкоди для нас", - сказав міністр.

Президент Литви Даля Грибаускайте, зі свого боку, відзначила, що військова допомога Україні буде надаватися в різних формах.

"А що стосується конкретних деталей, хто і як, то це інформація вже не об'єкт публічного обговорення, а обмеженого користування", - сказала президент у вівторок журналістам у Клайпеді.

За її словами, Литва буде надавати допомогу "в тій мірі, в якій зможе", адже український народ на своїй території "сьогодні захищає всю Європу від агресора".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада Литви пообіцяла розпочати постачання озброєнь до України вже ближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.