РФ готується до суду за "Містралі". Париж оцінює втрати до 3 млрд, РФ хоче 10 – ЗМІ

Оновлено
Середа, 26 листопада 2014, 11:23

Сума штрафів та фінансових втрат за непостачання "Містралів" може сягнути 3 млрд євро, в той час як Російська Федерація погрожує вимогою  "колосальної суми" в 10 млрд євро.

Про це повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на юристів та джерела в уряді.

Зокрема, паризьке видання Le Parisien у статті, опублікованій 26 листопада, розкриває процедуру затребування відшкодування російською стороною.

Окрім прямих втрат через неоплату виготовлених вертольотоносців, які складуть 1,2 млрд євро сумарно за два "Містралі", контракт передбачає право РФ звернутися до суду за додатковою компенсацією. Через те, що процедура потребує судового рішення, сума штрафу не відома заздалегідь.

"(Французькі) дипломати вважають, що Росія зможе відсудити по 800 млн за кожний корабель". Таким чином, сумарно втрати сягатимуть 2.8 млрд євро.

За даними видання, Росія вже готується до позову. Найнято команду міжнародних юристів.

"Вимоги Росії сягають колосальної суми в 10 млрд євро", - стверджує видання.

Газета Le Monde наводить іншу оцінку розміру штрафу - за оцінками видання, можи йтися приблизно в 1 млрд євро.

Видання Le Nouvel Observateur стверджує, що у Франції практично немає шансів мінімізувати втрати, продавши Містралі комусь іншому, аніж російській армії. Це пов'язано із тим, що кораблі перероблені під російські вимоги, а також із тим, що ключові покупці збройної техніки в світі не мають потриби у кораблях такого типу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.