Створено громадянську платформу, передбачену Угодою про асоціацію

П'ятниця, 7 листопада 2014, 11:42

Платформу громадянського суспільства  між Україною та ЄС, передбачену Угодою про асоціацію, створено на установчих зборах у Києві в п'ятницю.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ми практично першими починаємо інституалізацію Угоди про асоціацію України і ЄС", - повідомив керівник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, виступаючи на установчих зборах.

За його словами, платформа складається з членів громадянського суспільства України з одного боку і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) як уповноваженого органу ЄС - з іншого.

Платформа проводитиме засідання та обмін ідеями в різних галузях існування громадянського суспільства.

З української сторони до неї входять 170 громадських організацій, які представляють весь спектр громадянського суспільства України.

Вони обирають координаторів за 15 робочими тематичними групами: політичний діалог Україна-ЄС і зовнішня політика, демократичні реформи, права людини, боротьба з корупцією, міграційна політика, нетарифне, тарифне та технічне регулювання, торгівля послугами, промислове та науково-технічне співробітництво, навколишнє середовище, енергетика і транспорт, зайнятість та соціальна політика, освіта і навчання, транспорт та міжрегіональне співробітництво.

"Сподіваюся, що платформа забезпечить не тільки моніторинг дій уряду, але і просування іміджу України та її популяризацію в Європейському союзі", - сказала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції україни Олена Зеркаль.

Створення Платформи громадянського суспільства передбачено статтями 469 і 470 Угоди про асоціацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.