Порошенко не поїде в Брюссель – там його не чекають

Середа, 17 грудня 2014, 08:25

Візит президента Порошенко до Брюсселю, який планувався на кінець поточного тижня, не відбудеться.

Цю інформацію, що була оприлюднена в статті Європейської правди "Без кохання та з розрахунком: Україна втрачає кредит довіри ЄС", згодом підтвердили незалежні одне від одного джерела в структурах Євросоюзу та в адміністрації президента.

"До останнього моменту візит планувався, йшла підготовка, але зрештою – скасували", - повідомив один зі співрозмовників. Саміт ЄС відбудеться 18-19 грудня, саме на ці дати попередньо був запланований візит Порошенка до Брюсселю.

Підставою для скасування візиту став той факт, що на ім’я українського президента так і не надійшло запрошення до участі в засіданні Європейської ради (саміту ЄС).

"Проти виступив Дональд Туск, новий президент Європейської ради. Він запевняє, що такий візит не на часі, що краще не їхати", - цитує стаття дипломатичне джерело "Європейської правди". Як відомо, екс-прем’єр Польщі Туск очолив Європейську раду від 1 грудня 2014 року, нинішній саміт буде першим, що пройде під його головуванням.

Варто зазначити, що участь сторонніх гостей у засіданнях Європейської ради є не правилом, а рідкісним винятком. Враховуючи, що українське питання буде другорядним на цій зустрічі в Брюсселі, рішення про незапрошення Порошенка виглядає досить природнім.

До того ж, формально адміністрація президента має право говорити, що візит не було скасовано, оскільки офіційно  він не анонсувався – інформація про такі плани надходила лише від дипломатичних джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua