У Франції відкрили справу проти коміка за жарт про Charlie Hebdo

Понеділок, 12 січня 2015, 16:09

У Франції відкрили кримінальну справу проти провокаційного коміка Дьєдонне за жарт про Charlie Hebdo; його обвинувачують у пропаганді тероризму.

Про це пише Le Parisien.

Негативну реакцію в суспільстві спричинила фраза Дьєдонне, яку він написав на своїй сторінці у Facebook після повернення додому з маршу єдності у Парижі: "Почуваю себе Шарлі Кулібалі".

При цьому Дьєдонне досить іронічно висловився і про сам марш: він називає його "історичною подією" "чистою магією, порівнюваною хіба що з Великим вибухом" чи "з коронацією Версінгеторікса".

Пізніше автор видалив свій запис, але мережею розійшлися скріншоти, які здійняли хвилю обурення в суспільстві.

"Ці слова є принизливими. Я вже дав відповідні інструкції, доведеться відповідати перед законом. Ці слова демонструють брак відповідальності, поваги і бажання культивувати ненависть і ділити суспільство" - сказав глава МВС Франції.

Нагадаємо, Амеді Кулібалі – це ім’я терориста, який захопив заручників у кошерному магазині в Парижі і згодом їх убив. Напередодні він застрелив жінку-поліцейського. Самого террориста було застрелено під час порятунку заручників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.