Саріуш-Вольський: час ввести потужні санкції проти РФ і надати Україні зброю

Вівторок, 27 січня 2015, 09:51

Євросоюзу час ввести потужні санкції проти РФ, оскільки діалог виявився неефективним, надати Україні зброю, а також визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями.

Про це заявив євродепутат Яцек Саріуш-Вольський в ефірі Польського радіо.

"Конструктивний діалог ми вже проходили. Росія використовувала час, щоб перегрупуватися і озброїтися, а потім вчинити атаки на Маріуполь. Це доводить, що діалог не має сенсу", - сказав він.

Саріуш-Вольський виступив за те, щоб посилити тиск на Москву: як розширити санкції, так і розпочати доставку європейського і американського озброєння Україні.

Однак, за його словами, серед країн ЄС немає єдності щодо цих питань.

"Естонія, Литва, Латвія, Польща почуваються у небезпеці, тому, на їх думку, лише жорстка позиція має сенс. Вириваються з цієї групи Чехія, Словаччина, Угорщина", - зазначив Саріуш-Вольський.

Греція і Кіпр, за його словами, "розуміють" Росію, ще одна група тих, хто вагається, - Німеччина, Франція, Італія, оскільки вони мають сильні економічні зв'язки з Москвою. Крім того, є ще група країн, які географічно віддалені від РФ, тому не відчувають небезпеки з її боку.

Як зазначив євродепутат, відсутність спільної і сильної позиції ЄС матиме негативний вплив на здатність України провадити реформи.

"Про які реформи йдеться, якщо країну постійно атакують?" - запитав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.