Українські дипломати відповіли на слова Земана щодо Бандери

Вівторок, 6 січня 2015, 11:27

Незважаючи на можливі розбіжності в поглядах на Степана Бандеру, для більшості українців він є символом боротьби за свободу і незалежність України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті посольства України в Чехії у відповідь на висловлювання президента Мілоша Земана.

"У звʼязку з останніми висловлюваннями президента Чеської Республіки Мілоша Земана щодо ситуації в Україні та постаті Степана Бандери, посольство України в Чеській Республіці заявляє, що у своїх відносинах з офіційною Прагою воно керується офіційною позицією уряду ЧР, яка полягає в повній підтримці територіальної цілісності і незалежності України, а також не ставить під сумнів участь Росії у конфлікті на сході України", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, президент Чехії Мілош Земан порівняв лідера ОУН Степана Бандеру з німецьким нацистом Рейнхардом Гайндріхом, який керував окупованою Чехією.

В листопаді та грудні минулого року в Чехії відбулися численні антипрезидентські акції з вимогою відставки Земана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".