ЄС готує сценарій на випадок зриву мінських угод - прем'єр Польщі

П'ятниця, 13 лютого 2015, 09:44

Євросоюз ухвалив рішення затвердити прийняті раніше санкції відносно Росії і готує сценарій на випадок зриву підписаних 12 лютого в Мінську угод.

Про це заявила прем'єр-міністр Польщі Єва Копач, повідомляє PAP.

"З понеділка вступають в силу санкції, які були погоджені на останньому засіданні міністрів закордонних справ ЄС. Крім того, Єврокомісія готує сценарій для так званої "поганої погоди". Якщо виявиться, що угода порушена російською стороною, то Єврокомісія повинна бути готовою до прийняття чергових санкцій", - заявила Копач.

За її словами, Мінська угода дуже "крихка", і щоб зміцнити її життєздатність потрібно мати загальну європейську позицію.

"Треба рішуче підкреслювати наскільки єдина Європа, тобто всі країни ЄС будуть стояти на сторожі реалізації цієї угоди", - підкреслила Копач.

В ухваленому раніше пакеті заходів ідеться про заборону на в'їзд та замороження рахунків певних фізичних та юридичних осіб з числа сепаратистів та росіян, які їх підтримують.

Прізвища цих 19 осіб і дев'яти організацій поки що не оприлюднювали.

Як повідомлялося, імплементацію цього рішення було відкладено на прохання України до понеділка 16 лютого.

Як зауважив глава МЗС Франції Лоран Фабіус, санкції відкладено, щоб дати шанс переговорам "нормандської четвірки" у Мінську.

Раніше глава МЗС Латвії заявив, що ЄС точно не буде скасовувати санкції, введені в зв'язку з обстрілами Маріуполя, навіть якщо Росія буде дотримуватиметься режиму припинення вогню.

12 лютого в Мінську було погоджено документа під назвою "Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод".

Детальний його опис читайте в аналітичному матеріалі "Підсумки мінської ночі – небезпеки угоди для України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".