Канада запровадила санкції проти "Роснефти", генералів РФ та сепаратистів

Середа, 18 лютого 2015, 08:03

Уряд Канади у вівторок ввечері (в середу за київським часом) ухвалив рішення про розширення економічних санкцій проти представників російської влади та проросійських бойовиків, а також низки організацій.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті канадського прем’єра Стівена Харпера.

В доповнення до існуючого санкційного списку включено 37 фізичних осіб, в тому числі 11 громадян Росії, а також 17 юридичних осіб та об’єднань, переважно – сепаратистських організацій та збройних формувань. Особам зі списку заборонено в’їзд до Канади; також на них накладено "економічні обмеження", зміст яких в повідомленні не уточнюється.

Рішення канадського уряду було ухвалене наступного дня після оприлюднення оновлених санкцій Євросоюзу та, очевидно, пов’язане із ним. Чимало прізвищ у переліку співпадають із тими, що перелічені в європейському рішенні.

Так само, як і в європейському рішенні, санкції застосовано проти двох депутатів Держдуми - Йосипа Кобзона та віце-спікера Валерія Рашкіна.

В списку опинилося 6 представників військового командування (частина з них потрапила під санкції ЄС минулого року): заступник міністра оборони Анатолій Антонов, заступник глави Генштабу Андрій Катаполов, перший заступник командуючого ЧФ РФ Олександр Носатов, заступник командуючого ЧФ РФ Валерій Куліков, командир 76-ї псковської десантно-штурмової дивізії Олексій Наумець (причетний до вторгнення до Донбасу), заступник командуючого Південного військового округу Ігор Турченюк (керував операцією з окупації Криму).

Також Канада запровадила санкції проти генерального директора корпорації "Ростех" (об’єднує високотехнологічні підприємства, в тому числи військові) Сергія Чемезова та відомого російського байкера, друга Путіна Олександра Залдостанова ("Хірурга"). ЄС та США наклали на них санкції у 2014 році.

26 українських громадан, що потрапили під санкції – представники "ЛНР" та "ДНР", включаючи відомих ватажків бойовиків "Гіві" та "Моторолу".

15 з 17 організацій у списку – об’єднання сепаратистів та їхні батальйони. Дві інших організації зареєстровані в РФ. Це – громадський рух "Новоросія" та держкомпанія "Роснефть". Остання вже перебуває під санкціями ЄС та США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua