Європол викрив групу кіберзлочинців, яка контролювала мільйони комп'ютерів

Середа, 25 лютого 2015, 15:27

Європол зупинив групу кіберзлочинців, яка захоплювала сервери та крала банківську інформацію.

Про це пише Deutsche Welle.

Операцією керував Центр боротьби з кіберзлочинністю Європолу зі своєї штаб-квартири в Гаазі. Таким чином було завдано удару по так званому ботнету Ramnit, мережі комп'ютерів, заражених шкідливими програмами.

Центр працював зі слідчими з Німеччини, Італії, Нідерландів та Великої Британії. В операції також взяли участь компанії Anubisnetwork, Microsoft і Symantec, які повідомили, що близько 3,2 млн комп'ютерів були зламані.

"Ми працювали разом, щоб вимкнути контрольні сервери мережі в різних країнах Європейського Союзу", - розповів начальник відділу операцій у центрі боротьби з кіберзлочинністю Пол Гіллен. В результаті злочинці втратили контроль над інфраструктурою, яку вони використовували.

Програми шкідники, встановлені через необережне поводження зі спамом або зараженими веб-сайтами, дозволяли хакерам брати під контроль комп’ютери й використовувати їх для злочинної діяльності.

Комп'ютери по всьому світу були заражені цим ботнетом, але більшість припадала на Британію. Зараження почалося ще у 2012 році.

Слідство триває, тому Гіллен сказав, що він не може прокоментувати можливі арешти підозрюваних, оскільки це може зашкодити поліцейським операціям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua