У Литві приготували відповідь на російську пропаганду

Середа, 25 лютого 2015, 16:23

У відповідь на зростаючий інформаційний тиск кремлівської пропаганди в ЗМІ литовська національна мовна телерадіокомпанія LRT збирається випускати нові програми для російськомовного населення.

Про це повідомляє видання Delfi.

Повідомляється також, що восени планується запустити програму, яка буде викривати джерела пропаганди і принципи їх дії.

Це питання обговорювалося на спільному засіданні представників Ради LRT, Ради з культури і мистецтва та Міністерства культури Литви.

За словами голови Ради LRT Жигінтаса Пячюліса, зараз завершується вироблення умов для програм, які планується запустити з осені.

Хоча формат програм та інші деталі, за його словами, на засіданні не обговорювалися, мова тим не менш йшла про те, що в програмі можна було б показувати з коментарями уривки конкретних пропагандистських програм.

LRT також має намір збільшити пропозицію створених на Заході програм для російськомовного населення - телебачення днями завершило узгодження умов співпраці з державною мовною компанією Німеччини Deutsche Welle про ретранслювання інформаційних програм російською мовою.

З середини минулого року канал LRT і канал LRT Kultura показують програми російською мовою, створені українським 5-им каналом і радіо "Вільна Європа" в Чехії.

Сейм Литви на весняній сесії продовжить розгляд внесених президентом поправок про боротьбу з пропагандою, які, зокрема, пропонують за розпалювання війни і ненависті карати ретрансляторів.

Раніше повідомлялося, що спецслужби Литви спостерігають все більш очевидні зусилля Росії з розпалювання інформаційної війни і поширення пропаганди в ЗМІ та соціальних мережах країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.