ЄС має запровадити аналог списку Магнітського - список Савченко - євродепутат

П'ятниця, 27 лютого 2015, 09:30

Віце-президент групи Альянсу лібералів та демократів Європейського парламенту, глава неформальної групи друзів України Пятрас Аушрявічюс закликає ЄС негайно запровадити аналог "списку Магнітського" - "список Савченко".

Із відповідним закликом він звернувся до Європейської ради та Європейської комісії, повідомляє УНІАН.

"Я прошу Раду та Комісію включити до наступного списку санкцій імена всіх тих, хто в Росії відповідає за утиски і незаконні дії щодо пані Савченко. ЄС без зволікань повинен запровадити та реалізувати аналог "списку Магнітського" - "список Савченко", - заявив депутат Європарламенту.

Аушрявічюс наголосив, що вчорашнє рішення російського суду "ще раз довело жалюгідний цинізм Москви, яка такою поведінкою показує ставлення до зобов'язань, нещодавно підписаних у Мінську, щодо звільнення всіх військовополонених".

"Я звертаюся до високого представника Федеріки Могеріні - вжити негайних заходів і вчинити демарш російській владі щодо подальшого утримання під вартою пані Савченко", - наголосив європейський політик.

Нагадаємо, ЄС закликав російську владу негайно звільнити українську льотчицю Надію Савченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.