Могеріні обіцяє продовжити політику невизнання анексії Криму

Понеділок, 16 березня 2015, 12:38

Європейський союз не визнає приєднання Криму і Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати цей акт порушення міжнародного права.

Про це йдеться у заяві верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні на сайті Ради ЄС.

"Через рік після проведення незаконного та нелегітимного "референдуму" і подальшого незаконного приєднання Криму і Севастополя Російською Федерацією, Європейський союз, як і раніше твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться в документі.

Зазначається, що незаконна анексія Криму і Севастополя також є прямим викликом міжнародній безпеці, з серйозними наслідками для міжнародного правопорядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.

"Європейський союз буде як і раніше повною мірою реалізувати свою політику невизнання, в тому числі шляхом обмежувальних заходів. ЄС знову закликає держави-члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних обмежувальних заходів, відповідно до постанови Генеральної асамблеї ООН 68/262", - йдеться в заяві.

ЄС також підтверджує свою глибоку заклопотаність у зв'язку з безперервним нарощуванням військової потужності і погіршенням ситуації з правами людини в Криму, у тому числі порушеннями свободи слова та переслідуванням осіб, що належать до меншин.

"Європейський союз знову повторює свій заклик забезпечити міжнародні суб'єкти з прав людини повним, вільним і необмеженим доступом до всієї території України, включаючи Крим і Севастополі", - зазначили в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.