Порошенко увів у дію рішення РНБО про звернення до ЄС та ООН щодо миротворців

Понеділок, 2 березня 2015, 11:41

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого "Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки".

Про це повідомляє сайт глави держави.

РНБО вирішила, що інтереси забезпечення національної безпеки України та невідкладного розв'язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей вимагають звернення до Ради безпеки ООН та Ради Євросоюзу з проханням про розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки.

Рада національної безпеки і оборони запропонувала президентові звернутися від імені України до вказаних міжнародних організацій з проханням про направлення в Україну миротворців, а також до Верховної ради щодо схвалення такого звернення.

Кабінету міністрів доручено невідкладно внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань проведення на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Латвія і Польща підтримують розміщення миротворчих сил ООН на сході України.

У Єврокомісії заявили, що питання направлення до України миротворчої місії поки що не варто порушувати.

Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні проаналізує пропозицію Києва про направлення поліцейської місії ЄС на схід України для контролю за режимом припинення вогню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.