Скорочення аграрного експорту до ЄС не є проблемою - Пятницький

П'ятниця, 20 березня 2015, 12:13

Зниження українського експорту до ЄС має різні причини як для машинобудівної, так і для аграрної продукції.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це під час юридичної конференції "Угода про Асоціацію: для всіх і кожного" заявив радник прем'єр-міністра України Валерій Пятницький.

"Якщо говорити про падіння експорту машинобудівною продукції, то, безумовно, причиною, є ситуація на Сході. Проте якщо говорити про зниження експорту аграрної продукції до ЄС, насамперед зернових та олії, то варто зазначити  -по цим групам відбулося загальне збільшення експорту",  - зазначив він.

"Тобто українські виробники змогли знайти на третіх ринках більш вигідні для себе цінові пропозиції, а якість їх продукції була прийнятною як для європейських, так і для інших споживачів", - зауважив чиновник.

За його словами, девальвація гривні може призвести лише до зростання серед "сировинних" груп.

"Якщо говорити про товари з високою долею доданої вартості, то треба визнати - девальвація майже не впливає на їхню конкурентоздатність, треба шукати інші шляхи підтримки такого експорту", - наголосив Пятницький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.