В уряді налаштовані на дострокове зменшення імпортних мит

П'ятниця, 20 березня 2015, 12:55

До закінчення терміну дії додаткових мит в уряді мають намір підняти питання про їхню відміну або зменшення.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це під час юридичної конференції "Угода про Асоціацію: для всіх і кожного" заявив радник прем'єр-міністра України Валерій Пятницький.

"Як ви знаєте, максимальна дія цих мит - один рік. Однак якщо ситуація з платіжним балансом стабілізується, уряд готовий розглянути питання їх дострокової відміни",  - відзначив він.

"Більш того, можливий варіант з якщо не зняттям, то пом’якшенням", - додав Пятницький. 

Втім, він відзначив, що зараз уряд налаштований на розгляд питання доцільності цих мит на комітеті СОТ. Це засідання, за словами Пятницького, відбудеться 28 квітня.

Інформацію про можливість дострокової відміни додаткових мит також підтвердив виконуючий обов'язки президента Американської торговельної палати в Україні Тарас Качка.

"Якщо винести за дужки питання правомірності введення цих мит, залишається ще одне питання – їхнього економічного ефекту",  - відзначив він.

"Ми не ставимо під сумнів необхідність стабілізувати платіжний баланс, але одночасно наголошуємо - існують експортно орієнтовані галузі, де собівартість продукції залежить від імпортної сировини", - додав Качка.

"Позиції цих галузей на зовнішніх ринках дуже постраждали після введення цих мит", - наголосив він.

"Ми неодноразово порушували питання і з головою НБУ, і з міністром фінансів - головними прихильниками введення цих мит - і отримали від них відповідь про можливість дострокової відміни їхньої дії", - підкреслив Качка.

Нагадаємо, раніше у ЄС заявили, що підвищення мита на імпорт може бути неефективним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Шантаж мігрантами: чи омине Україну гібридна атака Лукашенка

Міграційна криза на кордонах ЄС не слабшає. Хоча Лукашенку вдалося внести розкол у ЄС, Білорусь ризикує перетворитися на відстійник мігрантів.

Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії

Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...