Сбербанк Росії припинить фінансувати європейські відділення - ЗМІ

Середа, 4 березня 2015, 09:41

Сбербанк Росії в нинішньому році планує скоротити фондування своїх дочірніх банків в Європі.

Про це пише російське видання Ведомости, посилаючись на проект антикризового плану держбанку РФ.

За інформацією видання, до 1 липня 2015 року повинні бути також визначені дочірні банки на продаж, а до середини березня - пропозиції по скороченню витрат цих банків, у тому числі на персонал та нерухомість, йдеться в проекті.

Фактично це означає, що держбанк припинить фінансувати європейських "дочок" і буде чекати, коли вони повернуть фондування, надане їм у минулі роки.

Представник держбанку повідомив, що банк удосконалює бізнес-модель в Європі, щоб створити стабільну прибуткову банківську групу. Скільки грошей і на який термін отримував Sberbank Europe, він коментувати відмовився.

Людина, близька до керівництва Сбербанку, плани підтвердила: в цьому році банки мають забезпечувати себе ліквідністю самостійно, у тому числі за рахунок залучення роздрібних депозитів.

За його словами, банки вже навчилися самі залучати гроші, розмір депозитів фізосіб в дочірніх банках Європи сукупно становить зараз приблизно 250 млрд рублів.

За оцінками рейтингового агентства Fitch, на фондування Sberbank Europe від Сбербанку йшло 1,4 млрд євро станом на III квартал 2013 року.

Сбербанк працює в дев'яти країнах Європи: Sberbank Europe AG (колишній Volksbank International AG, який держбанк придбав у 2012 році за 505 млн євро) управляє дочірніми банками в Словаччині, Чехії, Угорщині, Словенії, Хорватії, Боснії і Герцеговині, Сербії, Німеччині та Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.