Могеріні: ЄС реалістичний в своїх оцінках РФ, але потрібно прагнути до діалогу

Субота, 7 березня 2015, 13:48

Євросоюз наразі реалістичний в своїх оцінках ситуації в Росії, однак все одно наполягає на потребі діалогу з метою уникнення прямої конфронтації.

Про це заявила високий представник ЄС з зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні на прес-конференці в Ризі.

" Ми повинні бути реалістами щодо політики Росії, яка заявила про себе з незаконною анексією Криму, річницю якої ми матимемо за тиждень. Це негативний розвиток. Але я мушу виконувати свою роль з постійного пошуку політичних каналів" - сказала вона.

За її словами, такий ділаог повинен тривати, зокрема, у сферах енергетики і торгівлі, про що свідчать нещодавні зустрічі, присвячені цим питанням.

"Це передусім в інтересах наших східних партнерів, чи то Україна, чи Молдова та Грузія, чи інші партнери" - наголосила Могеріні.

" Повторю - ЄС на сьогодні вкрай реалістично дивиться на розвиток ситуації в РФ, але нас ніколи не заманять, не втягнуть, не підштовхнуть на позицію конфронтації. Ми досі віримо, що як на континенті так і навколо нього співпраця краще, ніж конфронтація" - підкреслила вона.

За словами очільниці європейської дипломатії, наразі ЄС виконує щоденну важку роботу на місцях, щоб забезпечити виконання мінських домовленостей від 12 лютого.

"Підписання домовленостей не значить їх виконання. Наше завдання не сидіти на місці, не чекати, не реагувати, як ми завжди це робимо, а підштовхувати сторони до імплементації мінських домовленистей" - сказала Могеріні.

"Ситуація в Україні краща, ніж була місяць тому. Вона не є доброю, ми не маємо ілюзій. Але ми мусимо тиснути, щоб мінські угоди виконувались", - наголосила вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.

Похмілля для прем'єра: як порушення карантину може коштувати посади Борису Джонсону

Через скандали навколо порушення карантину Борис Джонсон наразі ближчий до відставки, аніж будь-коли з моменту свого призначення на прем'єрську посаду.

У НАТО сказали "ні": що змінили та які наслідки матимуть переговори Заходу з РФ

Альянс виявився не готовий іти на поступки. По суті, є лише одна домовленість, якої досягли НАТО, США та РФ за два дні переговорів...