Президент Естонії порівняв Росію з мафією з "Хрещеного батька"

Середа, 22 квітня 2015, 15:11

Президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес порівняв ситуацію в Росії з фільмом "Хрещений батько" і назвав російський режим "авторитарним капіталізмом".

Про це він сказав в інтерв'ю "Голосу Америки", повідомляє Delfi.

"Я думаю, що ми стикаємося з новою проблемою: наявність капіталізму в країні не означає наявності ліберальної демократії.

Те, що ми бачимо зараз в Росії - це авторитарний капіталізм, де держава і мафіозний капіталізм мають тісні стосунки. Держава захищає тих, хто лояльний, віддає їм хороші контракти", - сказав Ільвес.

"Мене запитали - як я можу це пояснити. Я відповів: я послідовник школи Маріо П'юзо. Маріо П'юзо - автор "Хрещеного батька" - це точно, абсолютно точно те, що там відбувається", – пояснив президент Естонії.

Президент Естонії торкнувся і теми російської пропаганди в ЗМІ, зокрема, розрахованої на країни Балтії.

"Я думаю, ми тільки починаємо займатися цим питанням. До цього тільки сміялися - не було жодних прямих наслідків. В Європейському союзі Британія, Данія, Естонія і Литва зайняли спільну позицію і вирішили, що необхідно вживати заходів для боротьби з цією пропагандою від імені Євросоюзу. На рівні держави це буде малоефективно".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.